Google+

Arama formu

Bahreyn’de Alışveriş

Bahreyn’de Alışveriş

Alışveriş severler, Bahreyn’de kaldıkları zamanın çoğunu çarşılarda geçirebilirler. Bab Al Bahreyn'in hemen ötesinde bulunan Manama Çarşısı, başlangıç için mükemmel bir duraktır. Küçük açık hava tezgahlarından önde gelen büyük mağazalara kadar uzanan mağazalar, kıyafetlerden elektroniğe, altın antikalara kadar her şeyle doludur. Labirent gibi sokakları olan bu çarşıda yürüdükçe yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Lezzeti ve kokuları ile Arap mutfağının sırrı, yemeklere eklenen baharatlardır. Farklı baharatlardan satın almak isterseniz, Manama Çarşısı'ndaki baharat mağazalarından birini ziyaret edebilirsiniz. Satıcılar size daima yardımcı olmaya çalışacağından soru sormaktan çekinmeyin. Buradan hemen sonra Bahreyn'in dünyaca ünlü güzel halılarını seyretmeye de geçebilirsiniz. Birçoğu Manama ve Adliya'da bulunan halı mağazaları, birçok turistin dikkatini çekmektedir.

Eskiden beri ada, dünya çapında bir inci merkezi olarak bilinir. Bahreyn incileri krem, beyaz hatta yeşil renkte dahi olabilirler. Bölgede altın ve inci işçiliği gerçekten göz alıcıdır. Bu nedenle kuyum alışverişlerinde, özellikle de inci satışında Bahreyn dünyaca ünlüdür.

Bahreyn’de çok sayıda dünyaca ünlü markayı da içeren alışveriş merkezlerine gidebilirsiniz. Bu alışveriş merkezleri, Türkiye ile paralellik göstermekle beraber fiyat anlamında genellikle ülkemize göre daha pahalıdır.

Turizm Müdürlüğü ziyaretçilerin hatıra eşyası alışverişi için adımlar atmıştır. Bu nedenle ülkede hediyelik eşya bulmak çok kolaydır. Özellikle ahşap işçiliği ve deve derisinden yapılan ürünler dikkat çeken ve turistlerce en çok tercih edilen hediyeliklerdendir.