Krakow Festivalleri

children-1235691_960_720.jpg

Krakow ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra yıl boyunca farklı tarihlerde düzenlenen etkinlikleri ile de misafirlerine kucak açıyor. Siz de seyahatinizi ayarlamadan önce Krakow’daki etkinliklerin listesine göz atabilir, uygun olan etkinliklerden birine katılarak doyasıya eğlenebilirsiniz. Krakow’daki festivalleri sizler için derledik:

Krakow Film Festival: 1961 yılından bu yana kesintisiz olarak düzenlenen Krakow Film Festivali yüzlerce yerli ve uluslararası yönetmen, yapımcı ve sinemaseveri bir araya getiriyor. 27 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalde 250’ye yakın film gösterimi yapılmakla birlikte sergiler, açık hava şovları ve konserler düzenleniyor.

The Great Dragon Weekend: Her yıl 2 - 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Ejderha Festivali Krakow’un en görkemli festivallerinden biridir. Şehrin simgesi olan ejderhalar ile süslenen ana meydanda lazer gösterileri ve ışıklı şovlarla seyrine doyulmaz bir eğlence sizleri bekliyor.

Krakow Opera Summer Festival: 9 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında ünlü opera sanatçılarının eserlerini izleme şansı bulabileceğiniz festival tarihî Wavel Kalesi’nde gerçekleştiriliyor. Biletler hızla tükendiği için gitmeyi düşünüyorsanız önceden yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederiz.

Summer Jazz Festival: Eğer caz müzik hayranıysanız Krakow seyahatinizi 24 Haziran - 5 Ağustos tarihleri arasına denk getirmeye çalışabilirsiniz. 1996 yılından bu yana düzenlenen festivalde dünyaca ünlü caz sanatçılarının konserlerini canlı dinleme şansı bulabilirsiniz.

Live Festival: Krakow’un unutulmaz festivalleri arasında yerini alan Live Festival her yıl ağustos ayında düzenleniyor. Geçmişte Rihanna, 50 Cent, Snoop Dogg gibi dünya yıldızlarını ağırlayan festival iki gün boyunca eğlencenin tek adresi konumunda yer alıyor.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.