Selçuk’ta Nerede Kalmalı?

Selçuk'ta konuklama tesisleri ilk zamanlarda ev pansiyonculuğu şeklinde gelişme göstermiştir. Bu durum son yıllarda değişmiş, konaklama tesisleri açısından bölge çok gelişme kaydetmiştir.  Selçuk’un merkezinde, belde ve köylerinde 2, 3, 4 ya da 5 yıldızlı pek çok lüks otel, butik otel, pansiyon ve konuk evi mevcuttur. Tesislerin çoğu Selçuk’un merkezinde ve Şirince’de yer alır. Otel fiyatları, sunulan imkânlara ve bulunduğu konuma göre değişiklik gösterir.

Selçuk'un merkezine yakın oteller yerine biraz daha farklı yerlerdeki otelleri de tercih edilebilirsiniz. Şirince bu anlamda tercih edebileceğiniz küçük bir beldedir. Burada bulunan otel ve pansiyonlarda konaklayarak Selçuk bölgesinin doğal manzarasını keşfedebilirsiniz.

Örneğin dağ manzaralı odalarıyla bilinen Şirince Taş Konak Oteli kendinizi güvenli ve huzurlu hissedebileceğiniz bir yer. Selçuk'ta tercih edebileceğiniz diğer bir otel ise, Selçuk tren istasyonuna 6-8 dakika yürüme mesafesinde bulunan Rilican Best View Otel'dir. Tarihî yapı Artemis Tapınağı'na 6-8 dakika yüreme mesafesinde bulunan Amazon Petite Palace adlı otelde de kalabilirsiniz. Bu otelden Efes Antik Kenti'ne minibüsle ulaşımın mümkün olması da bir diğer tercih sebebi olabilir. Enfes bir manzara sunan Ayasoluk Hotel ise antik yapılara olan konumu sebebi ile en çok tercih edilen tesislerden biridir.