Singapur’da Alışveriş

singapore-1383055_960_720.jpg

Bünyesinde bulunan alışveriş merkezi sayısıyla ziyaretçilerini şaşırtan Singapur adeta bir alışveriş cenneti. Yüzlerce alışveriş merkezi bulunan Singapur’da alışveriş yapmak da oldukça keyifli. Bölge halkının büyük çoğunluğu zamanlarının bir kısmını alışveriş merkezlerinde geçiriyor. Alışveriş yapabilmek için sayısız mağaza bulunduran bu alışveriş merkezlerinin bu kadar gözde olmasının bir diğer nedeni de butik restoranlar ve yemeklerdeki çeşitliliği elbette.

Singapur’un en ünlü alışveriş merkezlerinden biri Vivo City’dir. Bu alışveriş merkezinin içinde keyifle alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda mağaza vardır. Bunlar içinde ziyaretçiler tarafından en beğenileni National Geographic Mağazası’dır. Mağazanın içinde bulunan LCD ekranda dönen belgeseller alışverişinize eğlence katacaktır. Mağazanın içerisinde çeşitli kültürlerden pörtler bulabilirsiniz. Ayrıca doğanın muhteşemliğini yansıtan sergiyi de gezebilirsiniz. Bu mağazanın içinde Singapur ziyaretçilerinin oldukça ilgi gösterdiği bir diğer bölüm ise yuvarlak bir alanın etrafında adeta bir amfi tiyatro düzeniyle oluşturulmuş basamaklı bölümdür. Bu bölümün ortasında büyükçe bir ekranda dönen National Geographic belgeselini izleme imkanınınız var. Bu mağazanın bir diğer ilgi odağı ise Antartika ikliminin özellikleriyle oluşturulmuştur kabindir. Singapur’un sıcağında alışveriş yapmaktan yorulursanız bu kabine uğramalısınız.

Alışveriş merkezlerinin haricinde Singapur’da keyifli bir alışveriş yapmak için Çin Mahallesi, Küçük Hindistan ve Kampong Glam bölgesini ziyaret etmelisiniz. Singapur kültüründen bir parça olan bu mahallelerde ev yapımı ürünler ve otantik eşyalar bulabilirsiniz. Bu bölgelerin büyüleyici ve ruhani atmosferi alışveriş sırasında size eşlik edecektir.