Singapur’da Nerede Kalınır?

marina-bay-sands-2137768_960_720.jpg

Dünyanın önemli ticaret merkezlerinden biri olan ve binlerce turisti ağırlayan Singapur’da dört yüzün üzerinde otel bulunuyor. Her bütçeye ve her zevke göre otel bulmak oldukça kolay. Otellerin pek çoğu şehrin en gözde alışveriş caddesi olan Orchard caddesi ve hareketli bir gece hayatını barındıran Boat Quay ve Clarke Quay bölgelerinde. Bu bölgelerin yanı sıra Çin nüfusunun çoğunlukta olduğu Çin mahallesinde de çok sayıda otel mevcut. Oldukça gelişmiş bir metro ağına sahip olan Singapur’da otelinizin konumu ulaşım açısından çok büyük sorunlar yaratmayacaktır.

Dünyaca ünlü büyük otel zincirlerinin pek çoğu Singapur’da da bulunuyor. Lüks bir otelde kalmak ve Singapur gezisini unutulmaz kılmak isteyen ziyaretçiler için bu lüks oteller harika bir tercih olacaktır.

Bütçenize uygun daha küçük çaplı bir otel de kalmak istiyorsanız araştırmanızı çok iyi yapmanız gerekmekte. Diğer Asya ülkelerine kıyasla Singapur’da ucuz otel bulmak biraz daha zor. Ayrıca turizm açısından gözde bir Asya şehri olan Singapur için otel rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızı tavsiye ederiz. Dört yüzü aşkın otel yelpazesiyle aradığınız kriterlere en uygun oteli elbette bulabilirsiniz. Seyahat tarihiniz belliyse elinizi çabuk tutarak yerinizi ayırtmanızı öneririz.

Bunların yanı sıra şehir merkezinden görece daha uzakta, bazıları ara sokaklarda, kalan hostel tarzı konaklama yerleri de bulabilirsiniz. Bu tarz yerlerde odaya değil kalacağınız yatağa ücret ödediğinizi ve sizi yatakhane tarzı odaların beklediğini de hatırlatalım. Eğer gününüzün büyük çoğunluğunu dışarıda geçirmeyi planlıyorsanız ve konakladığınız yerde yemek yemek istemiyorsanız hostel tarzı bu pansiyonalar sizin için iyi bir tercih olabilir. Böyle bir pansiyonda tek kişi için bir gecelik ücret yaklaşık olarak 50 Singapur dolarıdır.

Ortalama standartlarda bir otelde kalmak isterseniz iki kişilik bir odanın bir gecelik fiyatı 100-300 Singapur doları arasında değişmektedir. Bu ücrete sadece kahvaltı dahil olup diğer öğünlerde yediğiniz yemekler için ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir.

Daha donanımlı hizmet almak isterseniz beş yıldızlı otelleri tercih edebilirsiniz. Bu otellerin hemen hepsi spa, havuz, masaj, dünya ve Asya Mutfağından yemeklerin servis edildiği leziz restoranlara sahiptir. Singapur’daki lüks oteller genelde iş gezileri ve konferanslar için gelen gruplar tarafından tercih edildiğinden bu otellerde hafta içi yer bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Fakat bu durum otellerin hafta sonu daha uygun fiyatlar sunmasını da sağlıyor.

Bunların yanı sıra şehirde bulunan Çin Mahallesi’nde de çok sayıda otel bulabilirsiniz. Merkezde bulunan otellere kıyasla daha ucuz olan bu bölgedeki oteller gezinize ayrı bir hava katabilir. Çin kültürünün yaşandığı bu mahallede konaklamak eğlenceli ve unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Singapur’daki otellerle ilgili ufak bir hatırlatma yapalım, beş yıldızlı lüks otellerin bazıları dışında odalarda ücretsiz internet hizmeti bulunmuyor. İnternet için ayrıca ücret ödemeniz gerekmekte. Her an internetim olmasa da olur derseniz şehirdeki pek çok kafe, restoran ve fast food mekanlarındaki ücretsiz kablosuz interneti kullanabilirsiniz.