Assos’taki Festivaller

1

Tarihî yapıları, berrak denizi ve huzurlu ortamı ile öne çıkan Assos ve çevresinde ilkbahar ve sonbahar döneminde farklı etkinlikler düzenleniyor. Assos seyahatinizde yöre halkı ile kaynaşmak ve keyifli vakit geçirmek için bu etkinliklere katılmanızı öneriyoruz. Festival ve şenliklerin detaylı bilgilerini yazımızda okuyabilirsiniz.

Ayvacık Deve Güreşi Festivali

Bu yıl mart ayında ikincisi düzenlenen Ayvacık Deve Güreşi Festivali Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nden getirtilen 200 deve eşliğinde renkli görüntülere sahne oluyor. Ayvacık ilçesinin tarihî devecilik kültürünün anımsatıldığı festivalde deve güreşi etkinlikleri düzenleniyor ve dereceye giren deve sahiplerine çeşitli ödüller dağıtılıyor.

Assos Briç ve Kültür Festivali

Altı yıldır düzenlenen Assos Briç ve Kültür Festivali her yıl mayıs ayında briçseverleri bir araya getiriyor. Gündüzleri antik kent ve çevre turlarının düzenlendiği festivalde akşamları sosyal etkinlikler ve ödüllü turnuvalar ile keyifli anlar yaşanmaktadır.

Küçükkuyu Kültür ve Sanat Festivali

Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde her yıl eylül ayında düzenlenen festivalde resim sergileri, halk oyunları gösterileri ve paneller ile geniş bir katılım sağlanmaktadır. İki gün süren festivalde birbirinden ünlü sanatçılar da sahne almaktadır.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.