Google+

Arama formu

Bodrum’a Ne Zaman Gidilir?

Bodrum’a Ne Zaman Gidilir?
 

Bodrum şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Six Senses Kaplankaya, Spektr Otel Bodrum, Elista Hotel Spa Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Ağan Pansiyon, Cennet Apart Hotel, Modern Life Bodrum Otel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Nikki Beach Resort Spa Bodrum, Weekend Bodrum Hotel, Costa Sarıyaz Hotel tesislerini incelebilirsiniz.

Bodrum otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Bodrum otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Her ne kadar alışılagelmiş anlayış Bodrum’a yaz aylarında gitmek olsa da Bodrum'a ne zaman gideceğiniz aslında beklentinize göre değişmektedir. Bodrum dört mevsim huzurlu ve keyifli hayatıyla turistlere kucak açmaktadır.

Tabii ki sıcak yaz aylarında Bodrum, kum, deniz, güneş ve renkli gece hayatı oldukça çekici bir seçenek olacaktır. Bodrum’un rengarenk yaz festivalleri de bu düşünceyi destekler yöndedir. Yaz boyu süren konserler, yelken yarışları, dans gösterileri oldukça ilgi çekici olabilir. Fakat yazın gitmeyi seçerken de bazı şeyleri göz önünde tutmanız gerekmektedir. Öncelikle herkes böyle düşündüğü için yaz aylarında Bodrum dolup taşmaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistlerin akın ettiği ilçe, her sene yaz aylarında popülaritesini kaybetmeden kapasitesinin sınırlarını zorlamaktadır. Bununla birlikte konaklama seçeneklerinin erkenden dolabileceği mutlaka düşünülmelidir. Nitekim rezervasyonlarınızı önceden yapmak isteyebilirsiniz.

Bahar ayları, özellikle yaz başlangıcı ve bitişindeki aylar yine tatile erken başlayan, tatilini uzatan veya tatile ancak eylül ayında çıkabilen tatilciler için çok tercih edilen zamanlardır. İlkbahar ve sonbahar ayları ılık geçerken daha az insan yoğunluğuyla rahatça tatil yapabilirsiniz. Eğer ki alternatif bir tatil arıyorsanız, “yine eğleneyim ama kalabalık olmasın, biraz kafamı dinleyeyim” diyorsanız, kış aylarında bile Bodrum’a gitmeyi tercih edebilirsiniz. Özellikle Mandalina Festivali yapılan ocak aylarında veya Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali’nin yapıldığı şubat aylarında da iyi bir seçenek olabilir.


Bodrum Turları