Hakkâri’de Nerede Kalınır?

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Hakkâri’de konaklamak için kent otelleri ile birlikte pansiyonları da tercih edebilirsiniz. Hakkâri şehir merkezinde yer alan Sibar Hotel ilde konaklayabileceğiniz en iyi tesislerden biridir. Valilik’e 250 metre uzaklıkta bulunan Sibar Hotel oda-kahvaltı konsepti ile hizmet vermektedir. Şenler Otel konforlu odaları ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile misafirlerini ağırlayan üç yıldızlı Hakkâri otelleri arasındadır. Sauna ve Türk hamamı ile keyifli bir gün geçirebileceğiniz tesisin açık otoparkı da mevcuttur. Şenler Otel toplantı ve etkinlik salonları ile Hakkâri’ye iş amaçlı gelenlerin de hizmetindedir.

Hakkâri’ye turistik amaçlı seyahat etmeyi düşünenler Yüksekova’yı da tercih edebilirler. Hotel Ufuk Zafer Yüksekova’daki en iyi otellerden biridir. Ücretsiz internet erişimi ve otopark hizmeti bulunan otelde Hakkâri’nin yöresel lezzetlerini de tatma fırsatı bulabilirsiniz. Yüksekova Cengiz Topel Caddesi üzerinde yer alan Hotel Grand Yılmaz, 24 saat açık resepsiyonu, şık dizayn edilen odaları ile öne çıkmaktadır. Konforlu bir şehir oteli olarak hizmet sunan Hotel Oslo Yüksekova’da yer almaktadır. Tüm odalarında mini bar, telefon, televizyon ve çay-kahve makinesi bulunan otelde ek ücret karşılığında havalimanı ulaşım hizmeti de mevcuttur.

Hakkâri’de bütçe dostu konaklama seçeneklerinden biri de öğretmenevidir. Şehir merkezinde yer alan Hakkâri Öğretmenevi’nde 24 oda bulunmaktadır. Yemek salonu, kafeterya, okuma odası, internet kafesi ile hizmet veren öğretmenevi sadece memurları değil sivil misafirleri de ağırlamaktadır. Hakkâri otel fiyatları yıl içerisinde farklılık gösterse de geceliği 100 TL ile 170 TL arasındadır. Dilerseniz merkezde yer alan pansiyonlar ve apart dairelerde daha uygun fiyatlarda konaklama imkanı bulabilirsiniz.