Google+

Arama formu

Kocaeli’ne Ne Zaman Gidilir?

Kocaeli şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Elite Hotel Darıca, The Green Park Kartepe, Kartepe Köşkü Otel, Kerpe Kalpe Houses, El Garden Hotel&Residence, Butik Otel Maşukiye, Wellborn Luxury Hotel, Tryp By Wyndham İzmit. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Work Home Hotel Suites, Akçam Otel, Somya Hotel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız El Garden Hotel Residence, Cuci Hotel Di Mare, The Ness Thermal Spa Convention Hotel tesislerini incelebilirsiniz.

Kocaeli otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Kocaeli otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Kocaeli’ne Ne Zaman Gidilir?


Kocaeli Turları

Kocaeli’nin dağlık kesimlerinde sert bir iklim hakimken körfez kıyılarında ve Karadeniz’e yakın kesimlerinde iklim daha ılımandır. Kocaeli iklimi Akdeniz ile Karadeniz iklimi arasında bir geçiş oluşturmaktadır. Kentte yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve yağışlıdır. Kar yağışı fazla olmamakla birlikte toprak en fazla 10 gün karla örtülü kalır. Kış aylarında ortalama sıcaklık 5 derece, yaz aylarında ise 22 derecedir. Yıllık ortalama sıcaklık ise 15 dereceyi bulmaktadır. Yazın Körfez kıyıları aşırıcı sıcakken Karadeniz kıyısında bulunan kesimlerde hava daha serindir. Bu kısımda yağış miktarı da daha fazladır. Kışın kuzey ve kuzeydoğudan esen rüzgâr yaz aylarında kuzeydoğudan eser.

Kocaeli’nin kıyısı ile dağlık alanlar arasında bitki örtüsü farklılık göstermektedir. Kentin güney kısımlarına doğru inildikçe Karadeniz bitki örtüsü yerini Akdeniz bitkilerine bırakmaya başlar. İl topraklarının büyük bit kısmı maki, funda ve ormanlarla kaplıdır. Özellikle Samanlı Dağları’nda yemyeşil ormanlarıyla ünlüdür. Kocaeli yılın her mevsimi ziyaret edilebilir. Hem yazın hem kışın özellikle İstanbul’dan binlerce misafir ağırlayan Maşukiye muhteşem doğası ile en çok tercih edilen yerler arasındadır. İstanbul’a en yakın kayak merkezlerinden biri olan Kartepe Kocaeli ilçesinde yer alır ve kış aylarında kayakseverlerin uğrak noktasıdır. Siz de şehri en sakin haliyle görmek ve doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak isterseniz ilkbahar ve sonbahar aylarında da bu güzel şehre uğrayabilirsiniz.