Google+

Mudanya Mutfağı

58505 Nis 2017Lokasyon Detay

Mudanya Mutfağı

Mudanya mutfağı, genel özellikleri itibari ile Bursa mutfağı ile benzerlik göstermektedir. Mudanya’da Bursa mutfağına ek olarak; zeytinyağlılar ve balık çeşitleri ön plandadır. Mudanya’ya geldiğinizde deniz kenarındaki balık restoranlarında teze mevsim balıklarını ve zeytinyağlı mezeleri tadabilirsiniz. Pek çok zeytinyağlı ev yemeği, radika ve ebegümeci otundan yemekler, çullama, yumurtalı patates, yoğurtlu et, Bursa İskender Kebabı, pideli köfte, cantık gibi farklı lezzetler bulabilirsiniz. Bunların dışında genellikle salatalar ve ot yemekleri ön plandadır.

Popüler restoranlar

Pavurya Balık Restaurant: Bir kez yolu düşenin müdavimi olduğu bir balık restoranı Pavurya Balık Restaurant. Taze mezeleri, ara sıcakları, güler yüzlü ve hızlı hizmet kalitesi, biraz pahalı fiyatının önüne geçiyor. Tereyağında Karides ve Ahtapot Izgara Pavurya Balık’a gelenlerin öncelikli tercihi.

Vedat’ın Yeri: Mudanya’nın salaş ama lezzetli meyhanesi Vedat’ın Yeri. Rakı-Balık için ideal olsa da, gidenlerin deyimiyle “Başka yerde tadamayacağınız.” Derecede lezzetli ciğerini denemeden Vedat’ın Yeri’nden ayrılmamalısınız.

Tirilye Hera Balık Restoran: Hera Butik Otel’in zemin katında yer alan Restoran, Tirilye’nin iyi korunmuş tarihsel dokusunu görmeye gittiğinizde, gideceğiniz lezzet duraklarından biri. Lezzetli ızgaraları ve balıklarıyla Tirilye’nin popüler restoranlarından.

Diğer restoranlar: Savarona Restaurant, Şeker Ev Balık Restaurant, Kıyı Restaurant

Bahşiş

Mudanya’da bir restorana gittiğinizde sizden beklenen bahşiş miktarı yüzde 10’dur.

Mudanya ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-