Niğde’de Nerede Kalınır?

img10.jpg

Geçmiş dönemlerde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Niğde kültür turizmi açısından görülmeye değer şehirlerden biridir. Her medeniyetten farklı izler taşıyan Niğde ören yerleri, camileri, manastırları ve müzeleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. İç Anadolu Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan Niğde’de konaklamak isteyenler için kent otelleri, butik oteller ve pansiyonlar yıl boyunca hizmet vermektedir. Eğer Niğde’nin tarihî güzelliklerini yakından görmek ve kültür gezisi yapmak isterseniz Niğde merkezde konaklamanızı tavsiye ederiz. Niğde otellerinin büyük bir kısmı merkezde olmakla birlikte her bütçeye hitap eden konaklama seçenekleri mevcuttur. Konforlu odaları, merkezi konumu ve eşsiz şehir manzarası ile Honour Hotel Niğde’de konaklayabileceğiniz en iyi otellerden biridir. Oda kahvaltı konseptinde hizmet veren otelin a la carte restoranında birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakabilir, ücretsiz Wi-Fi ve otopark hizmetinden yararlanabilirsiniz. Şehrin kalbinde yer alan Grand Hotel Niğde gezilecek yerlere yakın konumu ile öne çıkmaktadır. Ev konforunda konaklayabileceğiniz otel dört yıldızlıdır. İş ve alışveriş merkezlerinde yürüme mesafesinde yer alan Nahita Hotel Niğde merkezde konaklamak isteyenler için bir diğer alternatiftir.

Niğde’nin Çiftehan ilçesi termal kaynakları ile ünlüdür. Antik çağlardan bu yana termal su kaynakları ile öne çıkan Niğde’de sağlık dolu bir tatil geçirmek isterseniz termal otelleri de tercih edebilirsiniz. Çiftehan Termal Otel’in kaplıca sularında dinlenebilir, şifa bulabilirsiniz. Çelikhan Termal Otel&Spa ve Narlı Göl Termal Otel Niğde’de konaklayabileceğiniz diğer termal oteller arasındadır. Niğde otellerinin gecelik konaklama ücretleri 100-150 TL arasında olurken yaz aylarında biraz yükseliş göstermektedir. Şehir merkezinde yer alan Niğde Öğretmenevi oldukça uygun fiyatlı konaklama seçeneklerinden biridir. Şehirlerarası otobüs terminaline iki kilometre uzaklıkta olan Niğde Öğretmenevi tarihî bir binada hizmet vermektedir.

Doğaseverler için Niğde’de kamp yapılabilecek alanlar da mevcuttur. Hem bitki hem de hayvan çeşitliliği açısından ülkemizin önde gelen milli parklarından biri olan Aladağlar Milli Parkı’nda yeşillikler içerisinde kamp yapabilir, doğa ile iç içe birkaç gün geçirebilirsiniz. Aladağlar Camping Bungalow’da dağcılık, trekking, tırmanış gibi farklı doğa aktivitelerinde bulunabilir, yoga ve meditasyon ile güne başlayabilirsiniz. Çadır tatili yapabileceğiniz gibi bungalovlarda da konaklayabilirsiniz. Sokulupınar ve Yedigöller bölgesi de kamp kurabileceğiniz diğer bölgeler arasındadır.