Google+

Arama formu

Selçuk’a Ne Zaman Gidilir?

Selçuk’a Ne Zaman Gidilir?

Selçuk şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Nea Efessos Butik Otel, Hedefbeyt Hotel Resort Spa, Atilla`s Getaway. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Ena Serenity Boutique Hotel, Can Efes Hotel, Atilla`s Getaway. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Ena Serenity Boutique Hotel, Nea Efessos Butik Otel, tesislerini incelebilirsiniz.

Selçuk otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Selçuk otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Selçuk coğrafi konumu itibarı ile Akdeniz iklimi etkisi altındadır. 295 kilometrekarelik yüzölçümünün neredeyse yarısı ormanlarla kaplıdır. Küçük Menderes Irmağı’nın taşıdığı alüvyonlarla oluşan delta ovasının etrafında küçük göller yer alır. Doğuda yüksekliği fazla olmayan Maden, Kayser ve Sarıkaya dağları, güneyde ise Meryem Ana Kilisesi’nin bulunduğu Bülbül Dağı ile çevrilidir.

Selçuk’ta yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Kar yağışı görülmez. En yüksek sıcaklık ortalama 25 derece ile temmuz ayında, en düşük sıcaklık ise ortalama 9 derece ile ocak ayında görülür. Yumuşak iklim yılın 8-10 ayı doğa ve su sporları yapılmasına olanak verir.

Selçuk ve yakın çevresindeki turistik beldelerde deniz ve güneşten faydalanmak için ilçeyi yaz aylarında ziyaret etmenizi öneririz. Yalnızca kültür gezisi yapacaklar, sıcakların bastırmadığı bahar aylarını da tercih edebilirler.


Selçuk Turları