Google+

TREKKING ROTASI: MADEN DERESİ VE AKÇAKOCA

644503 Kas 2013Gezi Notu
IŞIL ATAKERIŞIL ATAKERSilver Yazar03 Kas 201364450 Yorum

Trekking routu’muzu belirlerken genelde sonunda şelale olmasına özen gösteriyoruz. Uzun yürüyüş sonunda varılan buzzz gibi şelalenin keyfi çok başka. Senenin son trekking route´nu belirlerken kriterimiz, sonunda şelale olmasının yanı sıra parkurun biraz daha zorlayıcı olmasıydı. Bunu da göz önüne alarak araştırmamızı internet üzerinde yaptık ve Maden deresi´nde karar kıldık.
Maden Deresi

Sakarya´da bulunan Maden deresi´ne yine özel araçlarımızla hareket ederek maceramıza sabahın erken saatlerinde start verdik.
Maden Deresi-1

Oraya vardığımızda iki opsiyon vardı: Ya dereyi takip ederek ya da dağın kenarından tüneller içinden geçerek şelaleye varmak.

Biz suyu çok seven bir ekip olarak dere kenarında yol almayı seçtik. Internet´te aldığımız bilgiler doğrultusunda zorluk derecesinin yüksek olduğunu sandığımız şelale yürüyüşünü oldukça kısa zamanda, hiç zorlanmayarak tamamladık.

Maden Deresi-2

Vardığımızda kurumuş olduğu için akan şelale yoktu, ancak Nüzhetiye´den daha büyük bir su birikintisi vardı yüzebileceğimiz. Ve oraya vardığımızda tam öğle güneşi suya vurduğundan, su her ne kadar buz ötesi olsa da yüzmek oldukça keyifliydi:)

Burayı da kesinlikle hafta sonu günübirlik gezileriniz için değerlendirebileceğiniz bir yer olarak söyleyebilirim.

Dönerken de yolunuzun üzeri sayılan Akçakoca’ya mutlaka uğramalısınız.

Maden Deresi-3

Burada leziz bir balık ziyafeti çekerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz.
Maden Deresi-4

Özellikle akşamüzeri saatlerde Akçakoca manzarasının keyfine doyum olmuyor.
Maden Deresi-5

Maden Deresi şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; İstanbul: Giriş Biletlerini İçeren Topkapı Sarayı ve Harem Turu (64.78 €), Ayasofya Kabul Biletleri ve Kısa Karşılama Yürüyüşü (25.91 €), İstanbul: Tam Gün İmparatorluk ve Asya Küçük Grup Turu (65 €), İstanbul: Türk Eğlence Boğaz Gecesi Cruise (35 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar