Google+

Arama formu

Phnom Penh Festivalleri

Phnom Penh Festivalleri

Phnom Penh şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz VS Sweet Home, Sacred Lotus Cafe, Good Luck Hostel güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Treehouse City Apartments, Bellevue Serviced Apartments, iRoHa Garden Hotel & Resort. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz HH Hotel & Sky Bar, Top Banana Guesthouse & Rooftop Bar, Macro Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Pu Rock Hostel, The Big Easy Phnom Penh, The Happy House Zone tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Phnom Penh aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Uluslararası Yeni Yıl: Yeni yıl Kamboçya’da sokaklarda olabildiğince renkli ve eğlenceli kutlanır.

Çin Yeni Yılı: Kamboçya’daki Çin nüfusu fazla olduğu için her yıl Çin Yeni yılı kutlanır. Özellikle Phnom Penh’de coşkuyla kutlanan yeni yılda tüm gece havai fişekler patlatılır ve gökyüzü seyredilir. Caddelerde ejderha ve aslandan oluşan maketler ve oyuncaklarla renkli geçitler düzenlenir. Kutlama 15 gün kadar sürebilir. Çin Yeni yılı şubatta kutlanır.

Ulusal Gün (7 Ocak): Ülkenin Kmer rejiminden kurtuluşu kutlanır.

Su Festivali: Yağmur sezonunun bitişinin kutlandığı festival kasım ayının ilk dolunay gecesinde kutlanır. Bu dönemde, nehirlerin suyunun çekilmesiyle en bereketli dönemin başladığı düşünülür ve insanlar bunu kutlamak için akın akın Phnom Penh’e gelirler. 3 gün süren bu festivalde sokaklar süslenir, cadde partileri yapılır, havai fişekler atılır ve dans edilir. Tonle Sap Nehri’nde tekne yarışları düzenlenir.

Pchum Ben: Kmerlerin atalarının uyandığına inandıkları bu günde yerel halk sabah 04.00’e kadar bu ruhlara yiyecek (pirinç) sunarlar. Ekim ayının 15. gününde kutlanır.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.


Phnom Penh Turları