Kazdağı Mutfağı

testi0-800x800.jpg

Kazdağları’na özgü otlar, sebze ve deniz mahsulleri kullanılarak yapılan yemekler, testi peyniri, kabak çiçeği dolması, gözleme, avcı böreği, askalubrus, mürdük aşı, sarmaşık, börülce, acı filiz kavurması, ahtapot salatası, humus, içi yabani otlarla doldurulmuş çipura gibi tatlar Kaz Dağları'nda denenebilir.

Popüler restoranlar

Şelale Restoran: Altınoluk'taki Şahin Tepesi'nde bulunan Şelale Restoran'ın salataları meşhurdur. Edremit Körfezi'ne nazır bir yamaçta bulunan restoranın manzarası da salataları kadar ünlüdür.

Sefa Tepesi Restoran: Midilli'den Cunda'ya kadar bütün adaları gören manzarasıyla anılan Sefa Tepesi Restoran, mangal etleriyle ünlüdür.

Han Cafe: Yeşilyurt köyünde bulunan Han Cafe’de ev yapımı gözleme ve mantı seçenekleri mevcuttur.

Alp Balıkçılık: Süleyman Sakallı Caddesi Küçükkuyu'da bulunan Alp Balıkçılık, taze balık ve meze sevenler için iyi bir tercih olabilir.

Bahşiş

Türkiye’de bahşiş verme oranı kişinin memnuniyetine göre değişse de ortalama miktar, toplam hesabın yüzde 7-10’u arasındadır. Bazı mekanlarda bahşiş miktarı hesabın içine yedirildiğinden ödeme yaparken buna dikkat ederek bahşiş bırakmak gerekir.