Google+

Arama formu

Mombasa’da Gezilecek Yerler

Mombasa’da Gezilecek Yerler

Tarihi yapıları, büyük ve kaliteli otelleri, denizi ve farklı yaşam tarzıyla turistlerin ilgisini çekien Mombasa’nın bir liman kenti oluşu da turizm açısından önemli bir ayrıntı.

Mombasa’da görülecek diğer yerler

Mombasa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Serene Homes, Samira Homestay, Jayid Homestay güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri ary homestay, Dala Heights, Sandpointe Mombasa. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Perfect place to stay wail you are in Mombasa, This is a great choice for a grand vacation in Mombasa, Elegance & Simplicity gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tulia House Backpackers, Sunset, CDH Backpackers tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Mombasa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Mombasa’da Gezilecek Yerler-1

Holy Ghost Katedrali, Lord Shiva Tapınağı, Swaminarayan Tapınağı, Sikh Tapınağı, Khonzi Camii.

Fort Jesus Müzesi

Fort Jesus Müzesi

Hint Okyanusu kıyısındaki bu ihtişamlı hisar, aynı zamanda bir müze olarak kullanılmaktadırr. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde olan Fort Jesus, Mombasa’nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen yeridir. Uzun kalın duvarlara ve fresklerle süslü iç alana sahip olan hisar, 1593 yılında Portekizliler tarafından inşa edilmiştir.

Mandhry Camii

Mandhry Camii

Eski şehir bölümündeki sokaklarda gezerken karşınıza çıkacak olan Mandhry Camii, her ne kadar küçük olsa da bembeyaz rengi ve farklı mimarisiyle dikkat çekmektedir. Svahili mimarisinin önemli bir örneği olan camide Arap stilinin izleri de görülüyor.

Baharat Pazarı

Baharat Pazarı

Eski şehrin batısında Nehru ve Langoni arasında kalan baharat pazarı, bölgenin yerel baharatlarını tatmak ya da satın almak için en ideal yerdir. Alışveriş yaparken çoğu mağazaya uğrayıp fiyat araştırması ve pazarlık yapmayı unutmayın.

Eski Mahkeme

Eski Mahkeme

Nkrumah Caddesi üzerinde yer alan eski mahkeme binasının yapım tarihi 1902’dir. Şimdilerde resmi olmasa da, galeri olarak kullanılmaktadır. Binayı görmeye gelen turistlerin ilgisini çekmek isteyen yerel sanatçılar ya da okul grupları burada sergi açmaktadır.