Google+

Mombasa’da Gezilecek Yerler

33721 Eki 2016Lokasyon Detay

Mombasa’da Gezilecek Yerler

Tarihi yapıları, büyük ve kaliteli otelleri, denizi ve farklı yaşam tarzıyla turistlerin ilgisini çekien Mombasa’nın bir liman kenti oluşu da turizm açısından önemli bir ayrıntı.

Mombasa’da görülecek diğer yerler

Mombasa lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Georgville Holiday Home, Jacyjoka Apartments Nyali, Voyager Beach Resort. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Moffat Court Boutique Hotel, Star Vilas gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Midview Hotel Nyali, Mombasa Beach Hotel, Tulia House otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Mombasa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Mombasa’da Gezilecek Yerler-1

Holy Ghost Katedrali, Lord Shiva Tapınağı, Swaminarayan Tapınağı, Sikh Tapınağı, Khonzi Camii.

Mombasa şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Mombasa Tekne Rides: Yunuslar ile yüzün (43.01 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Fort Jesus Müzesi

1621 Eki 2016Gezilecek Yerler

Fort Jesus Müzesi

Hint Okyanusu kıyısındaki bu ihtişamlı hisar, aynı zamanda bir müze olarak kullanılmaktadırr. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde olan Fort Jesus, Mombasa’nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen yeridir. Uzun kalın duvarlara ve fresklerle süslü iç alana sahip olan hisar, 1593 yılında Portekizliler tarafından inşa edilmiştir.

-

Mandhry Camii

1521 Eki 2016Gezilecek Yerler

Mandhry Camii

Eski şehir bölümündeki sokaklarda gezerken karşınıza çıkacak olan Mandhry Camii, her ne kadar küçük olsa da bembeyaz rengi ve farklı mimarisiyle dikkat çekmektedir. Svahili mimarisinin önemli bir örneği olan camide Arap stilinin izleri de görülüyor.

-

Baharat Pazarı

521 Eki 2016Gezilecek Yerler

Baharat Pazarı

Eski şehrin batısında Nehru ve Langoni arasında kalan baharat pazarı, bölgenin yerel baharatlarını tatmak ya da satın almak için en ideal yerdir. Alışveriş yaparken çoğu mağazaya uğrayıp fiyat araştırması ve pazarlık yapmayı unutmayın.

-

Eski Mahkeme

1221 Eki 2016Gezilecek Yerler

Eski Mahkeme

Nkrumah Caddesi üzerinde yer alan eski mahkeme binasının yapım tarihi 1902’dir. Şimdilerde resmi olmasa da, galeri olarak kullanılmaktadır. Binayı görmeye gelen turistlerin ilgisini çekmek isteyen yerel sanatçılar ya da okul grupları burada sergi açmaktadır.

-

Mombasa ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-