Lviv'de Alışveriş

Batı Ukrayna'nın güzel kenti Lviv'de alışveriş yapmak çok zevkli. Çünkü Türk Lirası, Grivna'ya göre  oldukça değerli, dolayısıyla ürünler uygun ve çeşitli. Lviv seyahatiniz sırasında Ukrayna'nın kendine özgü ürünlerinden mücevherlere ve kitaplara kadar çok farklı ürün yelpazesi ile karşılaşacaksınız. Şehirde alışverişin merkezi, şehir merkezi ile aynı. Tarihi dokusu içerisinde sakin bir yürüyüş yapmanızı sağlayan şehir merkezi, çeşitli hediyelik eşya dükkanlarını da karşınıza çıkarıyor. El yapımı ürünler satan dükkanlardan ikinci el kitapçılara kadar dolaşırken zamanı unutturacak birçok güzel şey sizleri bekliyor olacak. Hediye bakarken ve alışverişin keyfini çıkarırken şehin en önemli iki lezzeti olan kahve ve çikolatayı da unutmamak gerekir. Çikolatanızı alıp nefis kahveden yudumlamak alışverişe verdiğiniz kısa bir mola olarak düşünebilirsiniz. Şehirdeki alışveriş merkezlerinden King Cross Leopolis'de fazla sayıda restoranları ve alışveriş için çeşitli dükkan ve mağazaları bir arada gezme şansını bulabilirsiniz. Mücevher alışverişi için en popüler mağazalar da burada yer alıyor. Ayrıca en gözde spor mağazalarını da bulabileceğiniz bir katı var. alışveriş arasında Ukrayna'nın en güzel çikolatalarından alabileceğiniz Lviv Chocolate Factory Cafe and Shop bu alışveriş merkezinde yer alır. Alışveriş merkezinin içinde 5 boyutlu bir sinema bulunmakla birlikte bowling de oynayabilirsiniz.

Tarihi oldukça eskiye dayanan, otantik atmosferi ile dikkat çeken bir başka alışveriş merkezi ise Magnus Shopping Center. İçinde birçok mağazayı bir arada bulabileceğiniz bu yapının dış mimarisi de keyifli bir alışveriş seansı vadediyor. Tarihi dokusu ile şehre uyum sağlayan alışveriş merkezinde moda ve giyim daha ön planda. Çeşitli türlerde aksesuar ürünlerinin satıldığı mekanlar da mevcut. Magnus Shopping Center, tekstil ürünleri için mutlaka gezilmesi gereken bir yer.

Ahşap sanatının en güzel örneklerini, camdan yapılan eserleri ve dekoratif çeşitli objeleri satın alabileceğiniz Shchos Tsikave Outdoor Art Gallery de Lviv'de mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında. Bu eşyalar arasında oldukça güzel bir gün geçirmeniz garanti. Antika eşyalara meraklıysanız Lviv'e gitmişken Gothic Hall Antique and Modern Art Shop'a mutlaka uğramalısınız. Modern sanat eserlerinin yanısıra antika objelerin ve mobilyaların sergişlendiği bu mekanda vakit geçirmek bile oldukça keyifli olacaktır.

Eğer ilginç bir hediye arıyorsanız, renk renk mumların satıldığı, cezbedici bir dekorasyona sahip Lviv Candles Manufactory tam size göre. Burası Lviv'de geçireceğiniz günlerin unutulmaz anıları arasında yerini alacak.

Shop Under Kumpel ise birçok mağazayı aynı anda bulabileceğiniz bir alışveriş merkezidir. Shop Under Kumpel'in şaşırtıcı özelliklerinden biri kendine özgü birasının olmasıdır. Bu bira oldukça meşhur olup ilgi çeken biranın meraklıları başka lezzetlerle birlikte bu birayı da deniyor. Ayrıca alışveriş merkezinin adına satılan Kumpel marka organik ürünlerden ve kurabiyelerden mutlaka almalısınız. Farklı süs eşyaları ve hediyelik ürünlerinde karşınıza çıkacağı alışveriş merkezi adeta hem göze hem damağa hitap ediyor.