Google+

Arama formu

Güneydoğu Asya'da Görülmesi Gereken Yerler

Güneydoğu Asya'da Görülmesi Gereken Yerler
Güneydoğu Asya'da Görülmesi Gereken Yerler

Hint Okyanusu ile Pasifik Okyanısı arasında; Hindistan, Çin ve Batı dünyasının kültürlerinden etkilenmiş ülkelerden oluşan bölgeye verilen isim olan Güneydoğu Asya’da Müslüman, Hristiyan, Budist, Hindu ve daha birçok farklı dine mensup insan yaşıyor. Bu da kültürel çeşitlilik açısından başka yerde olmayan bir zenginliğe sebep oluyor. Gerek doğası gerek beşeri zenginliği ile Güneydoğu Asya’nın en güzel yerleri bu listede.

Fotoğraf: http://cdn2.insidermonkey.com/blog/wp-content/uploads/2015/07/Vietnam-So...

1 – Singapur
1 – Singapur

Malay Yarımadası’nın güney ucunda, ekvator çizgisinden sadece 137 kilometre yukarıda alan Singapur’da Çinliler en kalabalık etnik grubu oluşturuyorlar. Nüfusun yüzde 75’ini Çinlilerin oluşturduğu ülkede Mandarin, İngilizce, Malay ve Tamil dilleri konuşuluyor. Eski bir İngiliz kolonisi olan Singapur’un doğal güzellikleri de kültürel çeşitliliği kadar zengin.

Fotoğraf: https://shortsideoflong.com/wp-content/uploads/2016/03/Singapore.jpg

2 – Ko Phi Phi
2 – Ko Phi Phi

Güney Tayland’ın Krabi eyaletinde yer alan küçük bir takımada olan Ko Phi Phi’nin en büyük adası Ko Phi Phi Don. Bu ada aynı zamanda grup içerisinde kalıcı nüfusa sahip olan tek üye. 2004’te Hint Okyanusu’ndaki tsunami ile büyük hasar gören ve altyapısının neredeyse tamamı yok olan ada turizm açısından da büyük darbe almış. Ancak yenilenme konusunda hızlı adımlar atan ve adayı eski güzelliğine hızla kavuşturan Tayland, burayı eskisinden de ideal bir turizm durağı haline getirmeyi başarmış.

Fotoğraf: http://foundtheworld.com/wp-content/uploads/2014/07/Ko-Phi-Phi-6.jpg