Anne Ben Seyahate Gidiyorum

Bizi annemizden çok kimse düşünmez, biliriz. Peki seyahat planınızdan annenize hiç bahsettiniz mi? Annelerinin bir cümlesiyle, bazen gezginlerin nutku tutulabilir :) Bazen daha henüz biletinizi almamışken anneniz sizi seyahatinizle ilgili şüphelere düşürebilir ya da gideceğiniz yerle ilgili fikirleriyle canınızın sıkılmasına neden olabilir. Dilerseniz annelerin hangi şehirle ilgili hangi yorumları yaptığını birlikte keşfedelim.

- Anne Ben Avustralya’ya Gidiyorum - Git yavrum, git dünyanın öbür ucuna. “Bayramda dayınlara gidelim” desem, “Adapazarı uzak” diyorsun ama. Aferin çocuğum. - Anne "gezgin" diyorum, "seyyah" diyorum, "Adapazarı" diyorsun.

Avustralya

- Anne Ben Ukrayna’ya Gidiyorum - Vallahi hakkımı helal etmem. Uzak dur o kızlardan! - Gelin getireceğim sana. - Ay ay kolonya getirin bayılıcam ay!

- Anne Ben Rusya’ya Gidiyorum! - Üstünü kalın giyin yavrum hasta olursun! Sonra seyahatinden keyif alamazsın. Gezmen gereken yerleri gezemeden dönmek zorunda kalırsın. Bu da senin boşa gitmiş olman anlamına gelir.- Aman anneeee!

Rusya

- Anne Ben İtalya’ya Gidiyorum! - Oralarda pizza mizza yeme, ne o öyle, içine ne koyuyolar belli değil? Hem hamuru da çok ince o pizzaların. Doğru dürüst doyurmaz bile. Ben sana yolluk kuru köfte kızarttım. - Oldu anne! Kıro gibi!

- Anne Ben Tayland'a Gidiyorum! - Böcek yiyiyorlarmış orada. Böcek yeme sakın.Doğru dürüst besinlerden ye de hasta olmadan dön evimize yavrum. - Böcekburgerlerden tadma diyosun yani? - Ay ay!

Tayland

- Anne Ben Kenya’ya Gidiyorum - Aman evladım kurda kuşa yem olma! - Gezginim anne ben, seyyahım ya, merak etme. - Sen aslanlara yaklaşma da yemesinler o gezgini. Çok kahve de içme, geceleri uyuyamazsın.

- Anne Ben Madrid’e Gidiyorum - Dana kaçmıştı televizyonda, orası mı? - Evet anne, kurban bayramı ya hazır, gidiyim dedim.

- Anne Ben Japonya’ya Gidiyorum - Yelpaze getirsene bana yelpaze. Serin serin yazın ne güzel. - Anne National Geographic’ten plaket verecekler sana.  Japonya=yelpaze di mi?

Japonya

- Anne Ben Mısır’a Gidiyorum - Deveye filan binme. - Anne kervanla gitmiyorum, uçakla gidiyorum.

- Anne Ben Viyana’ya Gidiyorum - Ne zaman dönücen? - Anne biraz heyecanımı paylaşsan? - Varınca haber ver. “Geldim” de kapat hiç olmazsa. - Mesaj atarım. - Mesaj filan bilmiyorum ben.

Viyana

- Anne Ben Paris’e Gidiyorum! - Dünya ayakkabı almışsın. Sakın yine alışverişe çıkma kızım. Hep para tuzağı. - Anne yaa! Hiç giyecek bişeyim yok yaa!

Görüldüğü üzere anneler hep aynı. Onlar için meslek fark etmiyor. Bir seyyah olsanız da bir doktor olsanız da veya bir müzisyen olsanız da anneler hep anne! Sizi fazla alışverişten, yabani hayvanlardan, uykusuzluktan, böceklerden ve hastalıktan korumaya çalışıyorlar. Onlara karşı çıkmayın, kalplerini kırmayın, dediklerini onaylayıp seyahatinize devam edin! J