Google+

Arama formu

Ekvador Kültürü

Ülkede ilköğretim 6-12 yaşları arasında mecburidir. Ancak bu kanun genellikle uygulanmamaktadır. Ülkede okuma-yazma oranı buna rağmen yüksektir. Dört adet üniversitesi mevcuttur. Bunlar Kito, Quayaguil, Cuenca ve Loja’dadır. Ekvador’da bir mağazaya ya da markete girdiğinizde hatta sadece dışarıdan vitrine bile baktığınızda çalışanları selamlayın, çünkü burada herkes birbirini selamlar ve bu ülkenin bir geleneğidir.

Ekvador’da günlük hayatta sıradan, eski ya da bakımsız giysiler giyebilirsiniz, Elvador halkı her koşulda size saygılı davranacaktır. Ancak bu kural lüks bir restorana gittiğinizde geçerli değil elbette. Her ülkede olduğu gibi burada da lüks yerlere gittiğinizde şık giyinmeniz gerekiyor.

Andes şehri ülkenin en muhafazakar şehri sayılabilir. Çünkü hava burada daha soğuk olduğu için insanlar daha kapalı giyinirler. Ekvador’un tüm iç kesimleri için geçerli olan bir iklimsel ve sosyolojik sorunlardan biridir bu. Buralarda bir erkeğin tişörtünü çıkartarak dolaşması ya da kadınların kentte mayo ile dolaşmasına hoş bakılmıyor. Ancak kıyı kesimlerde yaşayanların çok özgürlükçü insanlar olduğunu göreceksiniz.