Birleşik Arap Emirlikleri Festivalleri

Dubai Alışveriş Festivali
1996 yılından itibaren düzenlenen alışveriş festivali Dubai’nin kimliğini oluşturan önemli etkinliklerdendir. Ocak ayı sonu ve şubat ayının başında düzenlenen bu festivalde vergisiz ve çok çeşitli bir alışveriş mümkündür. Bunun yanında sokak gösterileri, geçit törenleri ve birçok eğlenceli aktivite Dubai’nin farklı yerlerinde gerçekleştirilmektedir.

Dubai Uluslararası Film Festivali
2004 yılından bu yana gün geçtikçe popülaritesi artan bir festival olarak, bu etkinlikte Arap film yapımcılarının ve yeteneklerinin buluşması hedeflenmektedir. Aralık ayında bir hafta süreyle düzenlenen bu festivalde Arapça ve İngilizce workshop ve konferanslar yapılmakta ve Muhr ismiyle ödüller verilmektedir.

Dubai Dünya Sporları
Özellikle yaz ayları boyunca farklı etkinliklerle amatör ve profesyonel sporcuları ülkeye çekmeye çalışan bu festival döneminde futboldan tenise su sporları ve hentbol gibi spor alanlarında organizasyonlar düzenlenmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Dünya At Yarışları
Dünyanın en önemli at yetiştiriciliği merkezlerinden olan Emirlikler’te düzenlenen bu etkinlik benzeri olmayan bir yarış organizasyonudur.
Jokeyler ve atların kendini gösterdiği bu yarışlar Nisan ayında yapılır ve Dubai yarış atmosferine bürünür.

Dubai Çöl Klasiği
Çölde düzenlenen bir golf etkinliği olarak oldukça büyük bir ünü olan bu etkinlik mart ayında gerçekleştirilmektedir.
Festivalleriyle ünlü Dubai’nin önemli etkinliklerinden olan Dubai Çöl Klasiği dünyanın çeşitli yerlerinden en iyi golfçüleri ağırlamaktadır.