Google+

Arama formu

ABD'nin İdeal Doğa Kaçamakları

ABD'nin İdeal Doğa Kaçamakları
ABD'nin İdeal Doğa Kaçamakları

Özellikle şehirde yaşayan biriyseniz bazen biraz doğayla iç içe olmayı istemek kaçınılmaz olabiliyor. Çoğu zaman şehirden uzaklaşmak ve dağlara tırmanmak veya kendini denizlere atmak kolay olmuyor, fakat bazen yeşili metropolün dibinde de bulabilirsiniz. ABD’ye giden çoğu insanın şehirden bunalması çok normal. Bu yüzden de bu listede ABD'deki şehir yürüyüş rotalarını görebilirsiniz.
Fotoğraf: https://newevolutiondesigns.com/images/freebies/city-wallpaper-47.jpg

1 – Panoramic Hill, Kaliforniya
1 – Panoramic Hill, Kaliforniya

Berkeley’in gurme gettosu denen efsane restoranlarında öğle yemeğinizi yedikten sonra Claremont Bulvarı’ndan tepelere doğru yolculuk yapıp Batı Yakası’nın en büyülü manzaralarına tanık olabilirsiniz. Bölge arada bir sis altında kalsa da genel olarak kolay yürüyüş rotalarıyla hem doğanın tadını çıkarmak hem de biraz spor yapmak için ideal bir yer. Yine de bölgenin değişken havasına önlem olarak ince bir ceket almak yararlı olabilir.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/5519996b96bfd1f1482d4d6d/master/w_144...

2 – Solstice Kanyonu, Kaliforniya
2 – Solstice Kanyonu, Kaliforniya

Bu kanyon rotası çınarlarla gölgelenmiş bir yola sahip ve 1865’ten kalma bir taştan evi içinde barındırıyor. Rotadaki bir diğer terk edilmiş ev olan 1952’den kalma zengin mansiyonu, ünlü mimar Paul Williams tarafından tasarlanmış ve doğanın içinde bir eve sahip olmak isteyen bir çift için inşa edilmiş. Evin kendi şelalesi bile var. Yıkıcı bir yangından sonra ev terk edilmiş fakat çatısız odalarında dolaşması hala çok eğlenceli.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/5519996bb3bb9e3c558510e3/master/w_144...