Google+

Arama formu

Güney Afrika Cumhuriyeti Festivalleri

Güney Afrika Cumhuriyeti Festivalleri

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde farklı şehir ve bölgelerde her ay pek çok festival düzenlenmektedir. Şubat ayında düzenlenen festivaller arasında öne çıkanlar şöyledir: Johannesburg’da düzenlenen modern koreografi ve dans festivali Dance Umbrella, Breede Nehri çevresinde düzenlenen ve dört gün boyunca devam eden müzik festivali Up the Creek, Uitenhage’de düzenlenen ve geleneksel yemeklerin hazırlandığı Prickly Pear Festivali.

Mart ayı Cape Town’da düzenlenen Uluslararası Cape Town Caz Festivali ile başlıyor. Ortalama 40 konserin yapıldığı festivale 15 bin kişi katılıyor. Yine Mart ayında Lambert Körfezi’nde Lambert’s Bay Kreeffees, Vanderbijlpark’ta Rotary River Festivali, Grahamstown’da Scifest Africa, Tonteldoos’ta Tonteldoos Country Festival düzenleniyor.

Nisan ayında, Amerika’daki Burning Man’den esinlenilen AfrikaBurn festivali Tankwa Karoo’da düzenleniyor. Yine aynı ay Prince Albert’ta düzenlenen Zeytin Festivali’ne katılabilirsiniz.

Güney Afrika Cumhuriyeti Festivalleri-1

Haziran ayında Calitzdorp’ta Şarap Festivali yapılıyor. Bunun dışında Grahamstown’da düzenlenen Ulusal Sanatlar Festivali de oldukça ilgi çekicidir.

Temmuz ayı Dulstroom Kış Festivali ile başlıyor. Bloemfontein’de düzenlenen Vryfees’de ise pek çok sanatçının eserlerini görmek mümkün oluyor.

Bir diğer büyük müzik festivali, Ağustos ayında Northam’da düzenlenen Oppikoppi Bushveld Festivali. Pek çok Güney Afrikalı müzisyenin hayatında ve kariyerinde önemli bir yeri olan bu festivalde hem yeni hem de ünlü isimleri dinleyebilirsiniz. Aynı ay Johannesburg’da da büyük bir caz festivali düzenleniyor.

Eylül ayında, 1992 yılından bu yana devam eden Arts Alive var. Festivalde dans, müzik, görsel sanatlar ve şiir üzerine odaklanılıyor. Eylül ayındaki diğer sanat etkinlikleri de Mooi Nehri’nde düzenlenen Southern Cross Müzik Festivali, Hartbeeshoek’te yapılan Woodstock Müzik Festivali. Eylül ayında sanat dışında kutlanan bir diğer şey ise balinaların binlerce mil yol kat ettikten sonra ülkeye ulaşması. Bu sebeple Hermanus’ta Balina Festivali düzenleniyor.