Arjantin’e Ne Zaman Gidilir?

Ushuaia-Photo-by-Baixeki-980x735.jpg

Arjantin'in büyüklüğü göz önüne alındığında, bölgeden bölgeye yılın en uygun zamanı oldukça değişiklik göstermektedir.

Eylül ve Kasım ayı Arjantin'de genel olarak bahar sezonu görülmektedir ve her yer ziyaret için mükemmel denilebilir ancak güneyde buz fırtınaları görülebilmektedir.

AndDağları'nın zirvesine tırmanmak, TierraDelFuego ve Aconcagua'yı ziyaret etmek için en iyi ve en güvenilir sezon yaz sezonu olacaktır ancak her sezon kar görülebilmektedir. BuenosAiresAralıkveOcakaylarındaçoksıcakveyapışkanolmaktadır. Kesinlikle bu zamanda kavurucu sıcaklıklardan, sert fırtınalarından ve sellerden kaçınmak için kuzey kesiminde ki ova bölgelere gidilmemelidir.

Sonbahar sezonu (Mart ve Nisan) Mendoza ve San Juan eyaletlerini ziyaret etmek için harika bir zamandır. Bu mevsim hasat zamanıdır. Patagonya ve TierraDelFuego'da kayın ağaçlarının kırmızı ve turuncu renklerinin göz alıcı manzarasına tanık olabilirsiniz.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında hüküm süren kış sezonu And Dağları'nda kayak yapmak için en güzel zamandır. Ama sert kar fırtınaları Patagonya kasabasında sıklıkla görülmektedir. Bu yüzden birçok yerde Paskalya ile Ekim arasında güney bölgesi seyahat için iyi bir zaman değildir.