Google+

Arama formu

Valencia Festivaller

Valencia Festivaller

Valencia şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Habitación Doble Puerto de Valencia, Habitación doble, Sabía que venias! güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Cool Central Market, Valencia Just in the Middle, Luxury penthouse in the center of Valencia. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Flatsforyou Carmen, SingularStays Botanico29, SingularStays Botanico 29 Rooms gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz The River Hostel, Purple Nest Hostel, Center Valencia Youth Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Valencia aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Festivalleri ile ünlü eğlenceli İspanya şehri Valencia’da yıl içerisinde pek çok festival yapılmaktadır. Bu açık hava festivallerine hem yurt içinden hem de yurt dışından katılım olmaktadır. Festivallerin çoğunun katılım bedeli bulunmamaktadır. Valencia'nın en önemli festivalleri şu şekildedir:

  • Fallas de Valencia (Mart): Her yıl Mart ayında düzenlenen Fallas de Valencia, şehrin en büyük ve en bilinen festivallerinden biridir. Halkın kukla yapması ve festivalin son akşamı bu kuklaların yakılmasıyla bilinen bu festival şehre farklı bir atmosfer katmaktadır.
  • Fiesta de San Juan (23 Haziran): Valencia sahillerinde yazın en uzun gününü kutlamak amacıyla düzenlenen festivaldir. Bu festival için en uygun sahiller Alicante, Denia, Benidorm ve Torrevieja olarak bilinmektedir.
  • La Tomatina (Ağustos'un son Çarşambası): Valencia merkezinin 40 km. batısında bulunan Bunol kasabasında düzenlenen Domates Festivali, turistleri kasabaya çekmektedir. Bu gelenekselleşmiş festivalde domates savaşı yapılmaktadır.

Valencia Turları