Google+

Arama formu

Valencia Festivaller

Valencia Festivaller

Festivalleri ile ünlü eğlenceli İspanya şehri Valencia’da yıl içerisinde pek çok festival yapılmaktadır. Bu açık hava festivallerine hem yurt içinden hem de yurt dışından katılım olmaktadır. Festivallerin çoğunun katılım bedeli bulunmamaktadır. Valencia'nın en önemli festivalleri şu şekildedir:

  • Fallas de Valencia (Mart): Her yıl Mart ayında düzenlenen Fallas de Valencia, şehrin en büyük ve en bilinen festivallerinden biridir. Halkın kukla yapması ve festivalin son akşamı bu kuklaların yakılmasıyla bilinen bu festival şehre farklı bir atmosfer katmaktadır.
  • Fiesta de San Juan (23 Haziran): Valencia sahillerinde yazın en uzun gününü kutlamak amacıyla düzenlenen festivaldir. Bu festival için en uygun sahiller Alicante, Denia, Benidorm ve Torrevieja olarak bilinmektedir.
  • La Tomatina (Ağustos'un son Çarşambası): Valencia merkezinin 40 km. batısında bulunan Bunol kasabasında düzenlenen Domates Festivali, turistleri kasabaya çekmektedir. Bu gelenekselleşmiş festivalde domates savaşı yapılmaktadır.