Frankfurt’ta Alışveriş


Frankfurt hem turistlere hem de yerel halka hitap ettiği için alışveriş için mükemmel bir yer, bu nedenle Haute Couture'dan gülünç derecede ucuz ürünlere kadar kendinize bir şey bulabilirsiniz. Alışveriş imkânlarının çoğu merkezdedir. Dükkanların çoğu ise akşam 20.00’ye kadar açıktır ancak şehir merkezindeki bazı büyük mağazalar akşam 21.00 veya 22.00’de kapatılabilir. Genel olarak dükkanlar pazar günleri kapalıdır.

Frankfurt, alışveriş caddeleriyle de meşhur bir şehirdir. Zeil, Frankfurt'un merkezî alışveriş caddesidir. Yalnızca yayaların girdiği bu yer, batıda Hauptwache ve doğuda Konstablerwache olmak üzere iki büyük yer ile çevrilidir. Dükkânlar için Münih'teki Kaufingerstraße'den sonra Almanya'da bulunan ikinci pahalı caddedir. Mağazaların yüzde 85'i H & M, Saturn, Esprit, Zara veya NewYorker gibi perakende zincirlerinden oluşur. 2009'da MyZeil adlı yeni bir alışveriş merkezi, Hollister gibi yaklaşık 100 mağaza ve zincirle açıldı. Zeil'da üç alışveriş merkezi daha bulunur. Zeilgalerie, Galeria Kaufhof ve Karstadt'ın yanı sıra Peek & Cloppenburg ve C & A'daki büyük moda perakende giyim mağazaları burada yer alır. Ayrıca bölge, Almanya'nın en büyük ve en eski Noel pazarlarından biri olan Frankfurt Noel Pazarı'na ev sahipliği yapıyor.

Goethestraße, Frankfurt'un en pahalı alışveriş caddesi olan Louis Vuitton, Prada, Gucci, Tiffany, Giorgio Armani, Versace, Cartier, Burberry, Vertu ve Bulgari gibi prestijli mağazaların olduğu yerdir. Finans bölgesi ile şehir merkezi arasında bulunan ve Goetheplatz'dan Opernplatz'a kadar uzanan yeri kapsar.

Freßgass, şehir merkezindeki Börsenstraße ile Opernplatz arasında yaya olarak gezebileceğiniz yerdir. Burası gastronomi merkezi gibidir ve hem yiyecek alışverişiniz hem prestijli mağazalar hem de birbirinden güzel restoranları bir araya getirir.

Berger Straße, Frankfurt'un en uzun alışveriş caddesidir. Cadde, Zeil'den daha az kalabalıktır ve daha küçük çeşitli mağazalar, restoranlar ve kafeler barındırır.

Braubachstraße, şehrin tarihî mekânlarına yakın olan Altstadt bölgesinde, çok çeşitli sanat galerisi, ikinci el kitapçılık ve antika dükkânları sunmaktadır.

Münchener Straße, merkezî istasyon ve Willy-Brandt-Platz arasında yer alan Bahnhofsviertel semtinde, ağırlıklı olarak Türkiye, Ortadoğu ve Asya'dan ithal ürünleri satan dükkanların bulunduğu çok kültürlü alışveriş caddesidir.

Caddelerde birbirinden güzel ve uygun fiyatlı her çeşit ürünü satın alabilirsiniz. Ayrıca Frankfurt’un müzeleri ve tarihî yerleri etrafında hediyelik eşya dükkanları da sıkça yer alır. Müzelerden anı olması için küçük objeler satın alabilirsiniz. Ancak şehirle ilgili diğer ürünlere caddeler üzerinde yer alan küçük bir eurocu dükkânlarında da çok daha uygun fiyatlara rastlayabilirsiniz. Kupa gibi hediyelikler içinse marketlerdeki raflara göz atmanızda fayda vardır. Şehirde gezip alışveriş yaparken atıştırmalık olarak birbirinden leziz Alman çikolatalarından almanızı tavsiye ederiz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı