Google+

Arama formu

Arjantin'in Festivalleri

Arjantin'in Festivalleri

Arjantin tam bir parti ülkesidir ve birçok festivale ev sahipliği yapan ülkenin kültürünü daha iyi tanıyabilmek için bu festivallere katılmak mükemmel bir yoldur.

Cosquín'de yer alan "Fiesta Nacional del Folcloro" Arjantin'in yeni yıl kutlaması olan "Ulusal Festival'idir. Müziklerin, geleneksel yiyecek ve içeceklerin, Arjantin'in folklorik geleneklerinin sergilendiği canlı ve eşsiz bir deneyimdir.

Ocak ve Mart ayları arasında ülkeyi ziyaret edecekseniz ülkenin her yerinde kutlanan karnaval sizi bekliyor demektir. İnsanlar ülkenin her yerinden gelmektedir ve alaylar, ışıltılı kostümler, süslü elbiseler, içkiler, danslar, müzik ve eğlence içeren festivallerin hepsi bir arada buluşmaktadır.

Sinema tutkunları için bir hazine niteliğinde ki "Buenos Aires Internacional de Cine Independiente" festivali Nisan ayında hem ulusal hem de uluslararası bağımsız film yapımcılarının filmlerinden ilginç seçkilerle düzenlenmektedir.

11 ve 18 Mayıs arasında, çağdaş sanatseverler muazzam bir sanat festivali olan "Arte BA"yı Buenos Aires'te mutlaka ziyaret etmelidir.

Ülkede daha birçok festival, farklı dönemlerde yer almaktadır.