İtalyan Avlusu

Rönesans tarzı bir mimariye sahip olan İtalyan Avlusu veya diğer bir adıyla İtalyan Mahkeme Bahçesi Lviv’de görmeniz gereken yerlerden biridir. Lviv, orta Avrupa'nın küçük şehirlerine benzeyen mimari yapısıyla zaten romantik ve şirin bir şehir, İtalyan Avlusu da şehrin en romantik noktalarından biri.

Avluyu gezdikten sonra kafesinde oturup kahvenizi içebilirsiniz. Kimi zaman avluda canlı klasik müzik dinletileri yapıldığını da not düşelim...

1580 yılında inşa edilen Italian Courtyard’ın mimarı Pietero Barbon’dur. Dönemin şehirdeki en zengin insanı olan Costantine Kornyakt için yapılmıştır. Bahçe kısmı eskiden mahkeme olarak kullanılmış. Şimdilerde ise restoran olarak kullanılan bahçesinde keyifle kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Binanın ikinci katında ise Lviv Tarih Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bahçesinde yer alan Utanç Sütunu, aslan heykelini ve 1500’lü yıllardan kalma antik mobilya ve eşyaları da görebilirsiniz.

Bazı zamanlarda bahçedeki restoranda konserler ve festivaller düzenlenmektedir. Denk gelirseniz caz müziği dinletisine katılmanızı tavsiye ederiz.

Ziyaret Bilgileri: Her gün açık olan sarayı 10.00-17.30 saatlerinde ziyaret edebilirsiniz. Müze ve bahçe için ayrı bilet almanız gerekir. Tarih müzesi için bilet ücreti 10 Grivna, bahçe için ise 2 Grivna’dır.

Adres: Rynok pl. 6, Lviv 79008

Yol Tarifi: Italian Courtyard, Rynok Meydanı’nda yer almaktadır. Ulaşım için 29, 37, 39, 53 ve 138 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Yakın Yerler: Old Town, Rynok Meydanı