Lviv Açık Hava Müzesi

Bir açık hava müzesi olan Yerel Mimari ve Kırsal Yaşam Müzesi (Museum of Folk Architecture and Rural Life) geniş bir yeşil alan üzerine kuruludur. 1971 yılında inşa edilen alanda kırsal kesimde ve tarihteki yerel halkın yaşadığı evler, kiliseler yansıtılmıştır. Aynı zamanda kırsalda yaşayan insanların kullandıkları çeşitli objelere de müzede yer verilmiştir.

Ahşap evleri, yel değirmenleri, kilisesi, okulu ve küçük yapay gölüyle Ukrayna’nın büyük şehirleri dışında kırsalda yaşayan insanların hayatına ışık tutulduğu bu müzesinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Sokaklarında dolaşırken el yapımı ürünler satanı da, gitar çalıp Rusça şarkı söyleyeni de görmeniz mümkün.

Bu açık hava müzesini gezdiğinizde Ukrayna'nın hem tarihine hem de bugününe dair oldukça bilgilenmiş olacaksınız. Dahası sadec Ukrayna değil, uzun geçmişleri nedeniyle Sovyet ve Rus halkının gündelik yaşam kültürünün de izlerini bulabileceksiniz. 

Oldukça uygun fiyatı olan el yapımı ürünlerden hediyelik olarak alabilirsiniz.

Ziyaret Bilgileri: Her gün açık olan müzeyi 09.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Giriş ücreti ise 40 Grivna’dır.

Adres:Chernecha Hora vul. 1, Lviv 79014

Yol Tarifi: Chernecha Hora Caddesi’nde yer alan Museum of Folk Architecture’a 2, 7 ve 10 numaralı tramvaylarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yakın Yerler: Lychakiv Cemetery, Church of St. Andrew