Nice İçi Ulaşım


 

Otobüs, tramvay ve taksi Nice şehrinde tüm ulaşım ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Trafik problemi bulunmayan bu güzide kentte otobüs kullanımı oldukça yaygındır. Lignes d’Azur tarafından koordine edilen toplu taşıma mesafeler arasındaki engelleri kaldırmaktadır. 

Airport Express

Nice Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşım hizmeti Nice Airport Express ile karşılanmaktadır. Bu otobüs ile kent merkezine ve tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatı 6 EUR’dur.

Lignes d’Azur Otobüs Servisleri

Şehir içi ulaşımda etkili bir rol oynayan otobüs servisleri birçok rota üzerinden birçok farklı istikamete ulaşımda hizmet vermektedir. Her gün bakım ve dezenfeksiyondan geçen araçlar güvenli bir yolculuk sunar. 1,50 € dan satılan biletler ile yahut günlük 5,00 € bedelindeki biletler ile toplu taşımadan yararlanabilirsiniz. 23 numaralı otobüs ile Nice Airport’a ulaşabilirsiniz.
 
Tramvay

Nice’te tek bir rotasyona sahip tramvay bulunmaktadır. Tramvay kullanarak ana tren istasyonuna ve eski şehire ulaşabilirsiniz. Otobüslerde de olduğu gibi tramvayda da nakit para geçersizdir. Yolculuk öncesi bilet istasyonlarından biletinizi temin etmelisiniz.

Tren

TER adı altında hizmet veren trenler kentti civar bölgelere bağlamaktadır. Nice tren garından Cannes, St. Raphael ve Marsilya gibi şehirlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Kentte 7/24 taksiler çalışmaktadır. Taksi sistemi ülkemizde olduğundan farklı bir şekilde değildir. Pazarlık yapmak gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Araçlarda taksimetreler mevcuttur.

  • Toplu taşıma rotasyon planları, ücretler ve son güncellemeler için tıklayın.