Google+

Arama formu

Pixel Buds kulaklıklar seyahatlerdeki dil sorununu çözmeye geliyor

Seyahatlerde sıklıkla bir sorun haline gelen dil problemine Google’ın yenilikçi ve kolay bir çözümü var: Pixel Buds. Anında tercüme yapan bu mikrofonlu kulaklıklar sayesinde seyahatlerdeki dil probleminin aşılması hedefleniyor.

Skift.com’da yayımlanan habere göre; Google, tüketicilerin dünya çapında seyahat deneyimini yeniden tanımlamasına yardımcı olabilecek bir özellik sunduğunu açıkladı. Google Pixel Buds ilk bakışta Apple'ın popüler Airpods kablosuz kulaklıklarının estetik açıdan daha hoş bir versiyonu gibi görülebilir. Ancak Google Pixel, seyahat endüstrisi için devrim niteliğinde bir özellik barındıracak: Google Translate ve ve Google Assistant tarafından sağlanacak olan simültane çeviri özelliği.

Pixel Buds kulaklıklar seyahatlerdeki dil sorununu çözmeye geliyor

Kullanıcılar, sağ kulaklarındaki kulaklıklı mikrofon setine dokunarak, konuştukları dilden seçtikleri dile anında çeviri yapabilecekler. Kullanıcılar ayrıca telefonlarını konuşmak istedikleri kişiye uzatarak onların konuşmalarını kendi kulaklıkları üzerinden istedikleri dile çevrilmiş olarak dinleyebilecekler. Bunun için yapılması gereken tek şey yüksek sesle konuşmak ve gerisini Pixel Buds’a bırakmak.

Sitede yer alan habere göre; teknoloji gazetecilerinin incelediği demo gayet iyi çalışıyor ancak ürünün son halini detaylı bir şekilde incelemek için henüz çok da vakit bulamadılar. Halihazırda 40 dil seçeneğine sahip olan Google Translate’e en kısa sürede yeni dil seçeneklerinin de ekleneceğini açıklayan Google temsilcileri, şu an sadece Pixel ürünlerinde kullanılabilen kulaklıkların, kasım ayından itibaren yeni Iphone’larda, Google’ın Pixel telefonlarında ve bazı Samsung ürünlerinde de çalışacağının müjdesini verdiler.