Google+

Arama formu

Tayland'dan Kastamonu'ya bisikletle geldiler

İsveçli iki arkadaş, halkla ilişkiler uzmanı Eva Eriksson ile avukat Lousa Hakansson Tayland'dan başlayarak, yola bisikletle çıktıkları dünya turunun Türkiye durağında, Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaştılar.

İsveçli kadınlar uçakla Tayland'a gidip, 7 Ekim 2016 tarihinde başladıkları bisikletle dünya turunda Malezya, Singapur, Endonezya, Avustralya, Yeni Zelanda, ABD, İspanya, Fransa, İtalya, Hırvatistan, Bosna Hersek ve bazı yerleri de uçakla kat ettikten sonra Türkiye'ye geldiler. Fransız spor eğitmeni Vincent Gaubert ve elektrik teknisyeni Michel Lagrove ile de İstanbul konaklamaları sırasında tanışan Eriksson ve Hakansson, yollarına Fransız bisikletçilerle birlikte devam etme kararı da aldılar. Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaşan 4 bisikletli macerasever, yolculuklarının Gürcistan'a kadar olan bölümünü birlikte sürdürdükten sonra ayrı rotalara doğru devam edecekler. Fransız bisikletçiler Gaubert ve Lagrove, Gürcistan'a ulaştıktan sonra Batum üzerinden uçak yolculuğu yaparak Fransa'ya dönecekler. İsveçli Eriksson ve Hakansson ise Azerbaycan, Kazakistan, Çin ve Laos gibi ülkeleri bisikletle geçtikten sonra, dünya turunun başlangıç yeri olan Tayland'a ulaşarak, bisikletle dünya turu yolculuklarını tamamlayacaklar.

Eva Erikson, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, bisikletle dünya turunda şu ana kadar 17 bin kilometrelik yol boyunca pedal çevirdiklerini söyledi. Dünya turu yolculuklarını kasım ayında Tayland'da tamamlamayı planladıklarını belirten Erikson, toplamda 30 bin kilometre yol katetmiş olacaklarını dile getirdi. Hanönü ilçesinde mola verip dinlenen 4 bisikletli, alışveriş yaptıktan sonra yollarına devam ettiler.

Tayland'dan Kastamonu'ya bisikletle geldiler