Karadağ’dan Alınacak Hediyelik Eşyalar

Karadağ yerel ürünlerin fazlaca olduğu harika bir hediyelikler şehridir. Bu yerel ürünlerin başında da gıda ürünleri gelir. Listenin en başında ise vranac adını verdikleri bordoşarapları vardır. Fakat daha sert bir şeyler arıyorum diyorsanız rakija sizi tatmin edecektir. Karadağlıların prsut adını verdikleri tütsülenmiş jambon da lezzetli seçenekler arasındadır. Ülkede karşınıza sıkça çıkacak bir diğer ürün de baldır. Bal üreticilerinin balmumundanyaptığımumlar da hediye seçeneklerinizden biri olabilir. Karadağlıların çokça tükettikleri kurutulmuş bitki çayları, aynı zamanda birer şifa kaynağıdır. Nane, adaçayı ve sarı papatya çayı en çok rastlayacağınız çaylar arasındadır. 

Biraz pahalı ama şık mücevherler de Karadağ’dan alabileceğiniz hediyeler arasında. HercepNovi bu konuda oldukça tatmin edici bir seçenek olacaktır.

Karadağ’dan alışveriş yaparken aklınızda olması gereken önemli bir bilgi de şudur: Hafta içleri dükkânlar sabah 9’dan akşam 9’a kadar açık; fakat cumartesileri genelde sabah 8’de açılan dükkânlar öğleden sonra 3’te kapanıyor.