Ostrava Festivalleri

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Ostrava, yerel halk başta olmak üzere birçok yabancı turistin de ilgisini çekmektedir. Ostrava’da yapılan en önemli festivallerin başında gelenleri sizin için aşağıda sıraladık.

Colors of Ostrava Festivali: Çek Cumhuriyeti’nin en önemli festivallerinden biri olan Colors of Ostrava Festivali, her yıl temmuz ayında kutlanmaktadır. Önemli bir müzik festivali olan Colors of Ostrava Festivali her yıl hem yerli hem yabancı birçok grubu ağırlamaktadır. Bunun yanında tiyatro oyunlarında gerçekleştirildiği bu festival, Silesian Kalesi’nde ve Stodolni Caddesi’nde kutlanmaktadır.

Ostrava Knight Festivali: Her yıl mayıs ayında kutlanan Ostrava Knight Festivali uluslararası alanda kutlanan bir satranç turnuvasıdır. Sizin de bu alana ilginiz varsa bu festivali muhakkak görmelisiniz.

Dance Ostrava Festivali: Her yıl ekim ayında kutlanan Ostrava Dans Festivali uzun yıllardır devam ettirilen bir gelenek haline dönüştürülmüştür. Çok farklı dans gösterilerinin gerçekleştirildiği bu festival oldukça renkli görüntülere sahne olmaktadır.

Janáček Music Festivali: Her yıl mayıs ayında gerçekleşen bu müzik festivali, Ostrava’nın en ünlü ve geniş perspektifte ele aldığı festivallerden biridir. Oldukça geniş bir kitlesi olan bu festival ülke de 1975 yılından beri devam ettirilmektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.