Google+

Arama formu

Bodrum'un 'Golden çetesi'

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, sokağa terk edilen golden retriever cinsi köpeklere sahip çıkan 56 yaşındaki eski güverte reisi Şenol Özbakan, sosyal medyada oluşturduğu "Golden Çetesi" grubuyla dünya genelinde binlerce takipçiye ulaştı.

Bodrum'un sanayi sitesinde park ettiği eski model minibüsünün içinde 13 köpeğiyle yaşamını sürdüren Özbakan, yaşantısıyla dikkati çekiyor. Hayvanlara duyduğu ilgi nedeniyle uzun zamandır köpeklerle yaşayan ve sokakta bulduğu hayvanları kendi deyimiyle "evlat edinen" Özbakan, hayvanların her birinin bakımıyla tek tek ilgileniyor. Köpekleriyle sahile giderek denize giren ve tasmalarıyla birbirine bağladığı 13 köpekle sokaklarda gezinti yapan Özbakan, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. 

Bodrum'un 'Golden çetesi'

Şenol Özbakan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakımlarını üstlendiği köpekleri, farklı zamanlarda sokağa atılmış halde bulduğunu söyledi. Golden retriever cinsi köpeklerin sayısının geçen yıl 5 olduğunu ve bir yıl içerisinde 13'e yükseldiğini ifade eden Özbakan, "Bu hayvanlar bakılamayıp sokağa atılmıştı. Ben de onları sahiplendim ve tüm bakımlarını yapıyorum" dedi. Hayvanlarla yaşamanın kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Özbakan, şöyle konuştu: "İnsanlardan ne kadar uzak olursan o kadar mutlu yaşıyorsun bu dünyada."

Özbakan, kızının da desteğiyle sosyal medyada 'Golden Çetesi' isimli bir grup açmış. Burada kendi yaptığı kolyeleri satarak köpeklerin bakımı için bütçe oluşturuyor. 

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40227607?p=1