Google+

Arama formu

Gezginlerin yeni buluşma noktası: Interrail Kafe

6 Ağustos’ta Ankara 84. Cadde'de açılan Interrail Kafe, gezginlerin yeni buluşma noktası. Adını aldığı Interrail ne diyecek olursanız, kısaca Avrupa Demiryolları İşletmeleri tarafından uygulanan Avrupa içi ekonomik ulaşım sağlayan bir bilet türü. Detaylı bilgi için tıklayın.

Yurtiçine veya yurtdışına gidecekler bir kimlik veya kapora karşılığı ücretsiz ülke kitapları, harita, çadır ve mat edinebildiği gibi indirimli interrail bileti alıp konaklamalarını da ayarlayabiliyorlar. Mekandaki özel bölümde kitap okuyan ya da ders çalışan kişiler ücretsiz çay servisinden de yararlanabiliyor.

Bir de burada “askı” sistemi var. Örneğin; Interrail Kafe askıya 100 çay ekliyor ve gelenler askıdan ücretsiz olarak alıp çaylarını yudumlayabiliyorlar. Müşterilere güven duyduklarından ve bunu suistimal etmeyeceklerini düşündüklerinden, askıya ekleme yaparken ellerini korkak alıştırmıyorlar. Bir de “kafemize gelirken sahibi olduğunuz evcil insanlarınızı da çekinmeden yanınızda getirebilirsiniz” diyorlar. Sabit birkaç personel dışında sadece seyahat etmek için para biriktiren veya biriktirmek isteyen öğrencilerin çalışacağı kafede, isteyenler gittikleri ülkelerle ilgili etkinlikler düzenleyebilir ve tasarım günleri, dinletiler ya da akustik konserlere katılabilirler. Burada her ay farklı bir gezginle söyleşi yapılacak ve gezi kitapları yazarları ile de imza günleri gerçekleştirilecek.

Ülkeleri daha yakından tanımak için her ayın 4. pazarı ülke yemekleri günü gerçekleşecek ve her cumartesi gezginlerin seyahat anılarını paylaşacağı Gezgin Muhabbetler düzenlecenek. Sosyal medyayı aktif kullanan mekana Facebook ve Instagram üzerinden Interrail Kafe ya da #interrailkafe hashtag’i ile de ulaşılabiliyor.