Google+

Arama formu

İDO, 1 Mart'tan itibaren e-Bilete geçecek

İDO’nun, e-Dönüşüm sürecini tamamlayarak 1 Mart 2016 tarihinden itibaren Elektronik Bilet (e-Bilet) uygulamasına geçeceği açıklandı. Bu uygulama ile işlemlerin hızlanacağı ve kağıt kullanımının azalacağı belirtiliyor.

Yolcular dilerlerse ebilet.ido.com.tr’ye girerek, PNR kodlarını ve soyadlarını kullanarak biletlerine ulaşıp bastırabilecekler. Ayrıca dileyen yolcular mobil telefonlarından basılı bir bilet olmaksızın QR koduyla da seyahat edebilecekler.

e-Bilet uygulaması, İDO’nun web sitesinden, çağrı merkezinden, İDO Mobil uygulamasından, gişelerden ve acentelerden sattığı tüm biletler için geçerli olacak.

Yolcular, gişe ve acente gibi satış noktalarından ya da terminallerdeki İDOMATİK’leri kullanarak elektronik biletlerini ve biniş kartlarını bastırabilecekler.

e-Bilet uygulamasında, biletlerini fatura olarak da kullanmak isteyen yolcuların, gişe, acente ve çağrı merkezlerinden bilet alırken görevli personele bu taleplerini bildirmeleri; internet ve mobilden bilet alırken ise “e-Bilet İstiyorum” seçeneğini işaretlemeleri gerekiyor.