Google+

Arama formu

İstanbul'daki Çamlıca gişelerinde serbest geçiş sistemi kurulum çalışmaları başladı

İstanbul 'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Mahmutbey gişelerinde yapılan çalışmaların ardından bu kez de Çamlıca otoyol gişelerinde serbest geçiş sistemine geçiş yapılarak kullanılması için çalışmalar yapılmasına başlandı. İstanbul istikametindeki 4 şerit trafiğe kapatılarak başlatılan çalışmaların 30 Ağustos tarihinde tamamlanması planlanıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yaptığı açıklamanın ardından, Çamlıca gişelerinde serbest geçiş sistemine geçiş için çalışmalara başlandı. TEM Anadolu Otoyolu'nun İstanbul istikametinde 4 şerit trafiğe kapatıldı ve bölgedeki gişelerin yıkılması için çalışmalar başladı. Otoyoldan geçişler İstanbul istikametine an itibarıyla sağ tarafta bulunan gişelerden yapılıyor.

İstanbul'daki Çamlıca gişelerinde serbest geçiş sistemi kurulum çalışmaları başladı

Çamlıca gişelerinin yıkılmalarının ardından, serbest geçiş sistemi için kamera ve elektronik sistemlerini taşıyacak olan çelik taşıyıcılar yerleştirilecek. Yapılan plana göre bölgedeki tüm gişeler kademeli olarak yıkılarak kaldırılacak ve bu çalışmalar 30 Ağustos tarihinde tamamlanacak.