Amsterdam’da Alışveriş

Çok katlı mağazalardan seçkin butiklere; antikalardan çağdaş Hollanda tasarımlarına kadar her şeyi bulabileceğiniz dünyanın en çeşitli alışveriş noktalarından birisi Amsterdam. Şehrin birçok farklı alışveriş bölgesi var. Her biri kendi karakterine sahip. Nine Streets'de tarihi kanallar arasında yer alan dar sokakların, Oud Zuid'deki lüks butiklerin ve Waterlooplein çevresindeki eski lezzetlerin tadını çıkarın.

Genel olarak, Amsterdam’da dükkanların çalışma saatleri Pazartesi 13.00-18.00 ve Salı'dan Cuma'ya 09.00-18.00 arasındadır. Çoğu perşembe günü saat 21.00’a kadar alışveriş yapılabiliyor ve Cumartesi günleri saat 17: 00'de kapanıyor. Albert Heijn gibi bazı süpermarketler akşam 10’a kadar açıktır. Pazar günleri, şehir merkezindeki Kalverstraat, Damrak, Leidsestraat ve Noorderkerk yakınlarında alışveriş yapabilirsiniz.

Amsterdam Alışveriş

Ajax hediyelik eşyaları şehir genelindeki mağazalarda ve tabii ki Zuidoost'daki Ajax Dünyası’nda bulunabilir. Baraj veya Rokin'in hemen yakınındaki turistik dükkanda temalı takvimlerden bardaklara her türlü ürününü satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Hollanda peynirinin meşhur olduğunu unutmayın. Keçi veya koyun Gouda için Leidsestraat'ta bulunan Cheese & More’a mutlaka gidin. Tüm yerel peynir dükkanlarında satılan eski Amsterdam peyniri de satın alabileceğiniz peynirler arasında. Ahşap ayakkabılar da sevdiklerine armağan etmek üzere tercih edebileceğiniz ürünler arasında. Ayakkabılar taşımak için çok büyük gelirse sembolik anahtarlıklarını da tercih edebilirsiniz.