Lizbon’daki Festivaller

1

Lizbon’da yaz mevsimi demek eğlence demektir çünkü festival ve çeşitli etkinliklerin çoğu yazları gerçekleştirilir. Siz de Lizbon’daki sıcak havanın tadını şehri keşfetmenin dışında festivallerde de eğlenerek çıkarmak isterseniz aşağıdaki yazımız tam size göre:

Lizbon Şenlikleri: Festas de Lisboa yani Lizbon Şenlikleri haziran ayı boyunca organize edilen bir festivaldir. Genelde Lizbon’un açık alanlarında ve meydanlarında organize edilen tiyatro temsilleri, sinema gösterimleri, folklorik eğlenceler, müzik dinletileri ve konserler Lizbon çapında gerçekleştirilir. St. Anthony, St. John ve St. Peter günlerinde düzenlenen karnavallar ise Lizbon Şenlikleri’ndeki eğlenceyi başka bir boyuta taşır.

Caixa Alfama: Caixa Alfama 15-16 Eylül 2017 tarihlerinde Lizbon’da düzenlenen en önemli müzik festivalidir. Lizbon’un en eski mahallesi Alfamo’nun eşsiz tarihi yapıları arasında müziğe doyacaksınız. Ülkenin her yerinden gelen müzisyenlerin sanatını bizzat görünce yepyeni bir kültürün içine dalacaksınız. Çok geniş bir yelpazede çeşitli müzik türlerini dinleyebileceksiniz.

Lizbon Kış Festivali: Son olarak Lizbon’da sadece yazları değil kışın da kaliteli vakit geçirebileceğinizi söylemeliyiz. Bir sivil toplum kuruluşu olan ve Lizbon’un kültür-sanat hayatı için önemli adımlar atan Gulbenkian Vakfı her sene Aralık veya Ocak aylarında tiyatro temsilleri, klasik müzik konserleri, Arapça şarkı dinletileri düzenler. Üstelik Gulbenkian Vakfı Orkestrası ve Korosu da bu festivalde sahne alır. Kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.