Priştine’deki Festivaller

beerfest-kosova-5-745x420.jpg

Priştine küçük bir ülkenin küçük bir başkenti olmasına rağmen kendinden beklenmeyecek kadar festivale ve çeşitli organizasyona ev sahipliği yapıyor. Priştine’de gerçekleşen başlıca etkinlikleri size detaylarıyla aktarıyoruz.

Priştine Koşu Maratonu: Balkan ülkelerinden tüm atletleri bir araya getiren Priştine Koşu Maratonu her sene merakla beklenen bir etkinlik. Atlat olmayanların da katılabildiği koşu 2017 yılının 14 Mayıs günü gerçekleşti. Her spor dalında olduğu gibi koşu maratonu vasıtası ile de Balkanlar’da barış mesajı verildi.

Priştine Jazz Festivali: Priştene’nin sanata meraklı nüfusunun her sene heyecan ile beklediği organizasyon Priştine Jazz Festivalidir. 1 Kasım 2017’de Pristina ODA Theatre’da gerçekleşen festival için Uri Caine, Tom Kennedy, Reggie Washington, Giulio Martino, Willard Dyson, Bob Albanese gibi caz müziğin en önemli isimleri Priştine’ye gelir. Bunların dışında yerli isimler de bu festival sayesinde kendini ve sanatını gösterme imkânı bulur. Bilet bilgilerine resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Priştine Uluslararası Film Festivali: 2009’dan beri her sene gerçekleşen Priştine Uluslararası Film Festivali şehre canlılık ve hareket katıyor. 1 hafta süren bu festival sayesinde tecrübeli veya tecrübesiz, profesyonel ya da amatör sinema sanatçıları bir araya geliyor ve filmlerini gösterme imkânı buluyorlar. Festivalde gösterilen filmlerin oyuncularına da yeni kapılar açılabiliyor. Festival 2017 yılında 13-20 temmuz haftasında gerçekleşti.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.