Google+

Arama formu

DOĞA VE HUZUR BİR ARADA: THEE TUİN

Bu yazı Gezimanya üyesi EmreTurkistan tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Hollanda'nın Nijmegen şehrine yaklaşık 20 km uzaklıktaki ''Thee Tuin'' mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisi. Eğer doğayı seviyor ve huzur dolu bir ortamda arkadaşlarınızla vakit geçirmek istiyorsanız burayı da mutlaka değerlendirmelisiniz.

Nijmegen

Nijmegen-1

Geniş bir ormanlık alanın içine kurulmuş olan ''Thee Tuin''da en çok dikkatimi çeken şey tüm insanların güleryüzlü olmasıydı. Hollandaca ''Çay Bahçesi'' anlamına gelen yerin kendisine has çayını da mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Nijmegen-2

Nijmegen şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Boutique Hotel Straelman, Het Blauwe Uur, Ten Hoetstraat 28. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz B&B De Goffert, Bastion Hotel Nijmegen, Inpetto-Inn gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Barbarossa, B&B Heijendaal, Hotel & Hostel de Prince tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Nijmegen aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Nijmegen-3

Girişte sadece 5 Euro ödüyor ve bu giriş ücretiyle beraber istediğiniz içeceği alabiliyorsunuz. Kendisine has çayı dışında farklı çay lezzetlerini de bulmanız mümkün. Yanında dilerseniz turta, kek alabilirsiniz.

Nijmegen-4

Nijmegen-5

Birçok farklı çiçek ve Asya mimarisinden örnekleri bulacağınızı söylemeliyim.

Nijmegen-6

Nijmegen-7

Kısacası doğa içerisinde huzur dolu bir ortam ilginizi çekiyorsa, ''Thee Tuin''u ziyaret ederseniz asla pişman olmazsınız.


EmreTurkistan kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

EmreTurkistan

En büyük zenginlik Huzur, gezilecek en güzel yer sevdiğin insanın kalbidir.