Google+

RİO DE JANEİRO: SUGARLOAF

215506 Şub 2015Gezi Notu
H. OĞUZ ESENH. OĞUZ ESENGold Yazar06 Şub 201521530 Yorum

Rehberimiz eşliğinde şimdi şekli şeker çuvalına benzediği ve yanındaki Fora Koyu’nda koloniler zamanında şeker kamışından üretilen çuval çuval şekerlerin yüklendiği koy olması dolayısıyla ismi Sugar Loaf konan Rio’nun bir başka manzaralı tepesine gidiyoruz. Buraya 2 kademeli teleferikle çıkılıyor ve gidiş-dönüş bedeli 62R$. Rehberimiz uyarmıştı 60 yaş üstü olanlar kimlik göstererek yarı fiyatlı bilet alsınlar diye. 15 gün önce gemide 60 yaşımı kutladığıma göre eh artık ben de yukarıya indirimli çıkabilecektim.

Rio de Janeiro

Gerçekten burada da manzara çok güzel ve hele teleferik ile çıkış manzarası bir ömre değer. Rio’nun diğer ucundayız ve bir başka görsel şölen yaşıyoruz. Yukarıda kafe ve hediyelik eşya satan dükkanlar da var. İnenler çıkanlar burası kalabalık ve aaaaaa aşağıya inen gurubun içersinde geminin 160€’luk turu giden arkadaşlarımıza da rastlamaz mıyız! İşte onlar bizim fotoğrafımızı çekiyor biz de onların. Onlar 160€’luk ekip biz ise 40$. Aynı yerleri dolaşıyoruz. Farka bakar mısınız? Biz onları kıskandırmayacağız da kimi kıskandıracağız canım.

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Rio de Janeiro-1

Rio de Janeiro-2

Rio de Janeiro-3

Evet gelelim konumuza… Şimdi Rio’nun yine sembolü olmuş tepelerinden birisindeyiz ve etrafımızda bu sefer Rio’nun diğer koyları ve dağlarının manzarası var. Hep işte bunun için diyorum ya Rio başka bir yer diye. Bu manzaralar size de aynı şeyi söyletiyor mu acaba merak ediyorum. Dünyada dantel gibi örülmüş koyları tek tek elle şekillendirilmiş tepeleri ve elekle elenmiş kumlara sahip plajları olan doğa harikası bir yer. Bu kadar methettim yeter artık.

Rio de Janeiro şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri WhereInRio W126 - 1 Bedroom Apartment In Ipanema, Ipanema Classic, Studio Copacabana - Leme. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hostel in Rio, Cozy B&B Rio gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Zé Carioca, Copacabana Beach Amazing Lux 2 Bedroom Apartment, Clean Copacabana Mar Kit 2 tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Rio de Janeiro aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Rio de Janeiro-4

Rio de Janeiro-5

Rio de Janeiro-6

Artık gezimizin sonuna geldik. Yaklaşık 6 saattir geziyoruz ve Allah nazardan saklasın rehberimiz, şoförümüz ve arkadaşlarımız hep bir uyum içersinde. Rio’yu tanıdık ve şahane gezdik. Dönüş yolumuz üzerinde şehrin eski mahalleleri ve Centro dedikleri merkezinden geçiyor ve yolumuzun üstündeki Theatro Municipal ile Candelaria Kilisesi’ni de sizler için görüntülüyorum.


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Rio de Janeiro-7

Rio de Janeiro-8

Rio de Janeiro-9

Gemimize geldik, rehberimize teşekkürlerimizi ettik ve grubumuzla hep birlikte bu pozu da vermeden ayrılmak istemedik. Oleeeeeyyy!!

Rio de Janeiro-10

Artık gemimizdeyiz ve akşam için hazırlıklarımızı yapacağız. Artık 22 günlük deniz seyahatimiz yarın Santos’ta sona erecek. Bu akşamdan bavullarımızı hazırlayıp gece 12’den önce kabinlerimizin önüne koyacağız ki yarın Santos terminalinde onları teslim alabilelim.
 
Yarın sizlere geminin Santos’a yanaşmasını, terminal olaylarını ve taksi ile nasıl otelimize geldiğimizi ve Santos hatıralarını anlatacağım. Anlatacak çok şey var. Gemiyi yarın terk ediyoruz ama biz sizi Santos, Sao Paulo ve İzmir dönüşü 4 gün mola verdiğimiz Frankfurt anılarını anlatmak için terk etmeyeceğiz sevgili dostlarım.
 
Sağlıcakla kalın.
 
H. Oğuz Esen
hoguzesen@gmail.com

Yazı dizisinin diğer yazıları:

http://gezimanya.com/GeziNotlari/izmir-santos-transatlantik-seyahatine-baslangic
http://gezimanya.com/GeziNotlari/gemi-ile-malta-gezisi
http://gezimanya.com/GeziNotlari/cruise-ile-dunyanin-kesfi-lizbon
http://gezimanya.com/GeziNotlari/lizbonu-kesif
http://gezimanya.com/GeziNotlari/cruise-ile-dunyanin-kesfi-tenerife-la-laguna-orotava
http://gezimanya.com/GeziNotlari/kanarya-adalarinin-baskenti-santa-cruz-de-tenerife
http://gezimanya.com/GeziNotlari/cruise-ile-dunyanin-kesfi-atlantik-okyanusu-seferi
http://gezimanya.com/GeziNotlari/cruise-ile-dunyanin-kesfi-denizdeki-gunler
http://gezimanya.com/GeziNotlari/cruise-ile-dunyanin-kesfi-salvador-de-bahia
http://gezimanya.com/GeziNotlari/pelourinho-meydani-salvador-de-bahia
http://gezimanya.com/GeziNotlari/mercado-modelo-pazari-salvador-de-bahia
http://gezimanya.com/GeziNotlari/cruise-ile-dunyanin-kesfi-rio-de-janeir0
http://gezimanya.com/GeziNotlari/rio-de-janeiro-corcovado
http://gezimanya.com/GeziNotlari/rio-de-janeiro-sugarloaf

Rio de Janeiro şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Rio de Janeiro'daki Karnaval Samba Okulu Geçit Töreni (82.45 €), 4-Saat Kentsel Sanat Walking Tour (24.98 €), Maracana Stadı 3 saatlik arkası-Scenes Tur (55.8 €), Selâron Merdivenleri ve Şeker Caddesi Günbatımı Turu Kurtarıcı İsa Mesih (99 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
Etiketler: 
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar