Heritage Malta'dan Güzel Haber

Malta her ne kadar Game of Thrones ile ünlenmiş olsa da ülke asıl olarak sahip olduğu güzelliklerle dikkat çekiyor. "Adalar Ülkesi" diye de adlandırılan Malta, kardeş adalarıyla birlikte hem güzelliğiyle hem de iklimiyle yılın her mevsimi görülmeye değer. Resmi dili İngilizce olan ve yılın her zamanı güvenli bir destinasyon olarak beliren Malta'ya gidecekseniz ülkedeki harika dalış noktalarından yararlanabilir ya da sıklıkla yapılan festivallerden birine katılabilirsiniz. 

Malta

Adanın ne kadar güzel olduğundan bahsetsek de maalesef içinde bulunduğumuz bu dönemde Corona'dan dolayı Malta'yı ziyaret etmek mümkün değil. Ama endişelenmeyin. Çünkü Heritage Malta'nın Google ile yaptığı işbirliği sonucunda internet kullanıcıları Google Arts & Culture aracılığıyla ajansın bünyesindeki ulusal müzeleri ve siteleri online olarak ziyaret edebiliyor. Malta'yı sanal turla gezmek isteyenler yapılan işbirliği sayesinde kendilerini bir anda Safal Saflieni Hypogeum'un topraklarında ya da Malta ve Gozo'da bulunan arkeolojik müzelerde veya Domvs Romana'daki enfes renkli mozaik zeminlerde bulabilecek. Hatta yine bu kişiler dilerlerse 2. Dünya Savaşı'nın çalkantılı dönemlerini yansıtan St. Elmo Kalesi'ndeki Ulusal Savaş Müzesi'ni de deneyimleyebilecek.

Valletta

Eğer bir opera severseniz de çok şanslısınız. Çünkü Maltalı tenor Joseph Calleja bu süreçte  Facebook sayfasındaki kişilerin isteklerini söylüyor.