İstanbul Havalimanı'nın Serüveni Kitaplaştı: ‘’Hayaldi, Gerçek Oldu’’

İGA, inşaatı 42 ayda tamamlanan İstanbul Havalimanı’nın proje ve yapılış hikayesini ‘’Hayaldi Gerçek Oldu’’ adıyla kitaplaştırdı. Uzun uğraşlar ve titiz bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkan kitabın havacılık sektörü için kaynak bir eser olması hedefleniyor.

Türkiye’yi hava ulaşımında en uğrak durak haline getirmek amacıyla yapılan İstanbul Havalimanı’nın prestij kitabı, ‘’Hayaldi Gerçek Oldu’’ adıyla basıldı. Havalimanı'nın geçmişten günümüze kadar olan tüm süreç ve hikayesinin anlatıldığı kitapta, bu sürece yön vermiş ve tanıklık etmiş kişilerin deneyimlerine de yer verildi. İnşaat sürecinin tüm detaylarıyla anlatıldığı kitapta, bu sürecin her bir kahramanı için ayrı bir yer ayrılmış; mimarlardan mühendislere, işçilerden emekçilere kadar birçok kişinin katkılarını satır aralarında görebiliyorsunuz. 

Kaynak: İGA

Havacılık sektörü için büyük bir kazanç

Kitapta bunların yanında İstanbul’un tarihi, havalimanı ihale süreçleri, çevre ve sürdürülebilirlik çalışmaları, teknolojik alt yapı, havalimanının özel sistemleri ve inşaat sürecinin perde arkadasında yaşanan gelişmelerine de yer veriliyor. Havacılık sektörü için büyük bir kazanç olan bu kitapta, İstanbul Havalimanı’nın gelecek dönemde sektöre sunacağı ekonomik, kültürel ve sosyal kalkınmayla yenilikçi, sürdürülebilir ve bütüncül bir sisteme ön ayak olacak örnek model niteliği taşıdığı aktarılıyor.


Kaynak: İGA

E-kitap olarak okuyuculara sunulacak

Okuyucular ''Hayaldi Gerçek Oldu'' e-kitabına internet üzerinden ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek. İstanbul Havalimanı'nın (İGA) resmi internet adresi üzerinden ulaşılabilen Kitap, İngilizce ve Türkçe dil seçenekleriyle yayınlandı. Ayrıca kitapta bulunan inşaat süresince çekilen etkili ve estetik kareler, okuyacakların beğenisini kazanmaya aday. Gazeteci-Yazar Faruk Şüyün editörlüğünde hazırlanan eserde yoğun bir emek harcanmış. Birçok yönetici, mimar ve mühendisin katkılarıyla hayata geçen kitap, okuyucuları uzun bir yolculuğa çıkarmayı vaat ediyor.


Kaynak: İGA

Yüzyıllardır bu topraklarda İstanbul'a değer katmak için çaba harcayan ve büyük bir uğraş verenler düşünüldüğünde, İstanbul ve Türkiye için çok büyük bir proje olan İstanbul Havalimanı'nın gerçeğe dönüşmesini anlatan bu kitap, yüzyıllar boyunca verilen emeklere ışık tutuyor. 

 

Etiketler