Nilüfer Müzik Festivali'ne sayılı günler kaldı

Bursa'nın Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği ve Türkiye'nin en büyük müzik festivallerinden biri olan Nilüfer Müzik Festivali, bu yıl 120 binden fazla müzikseveri bir araya getirmeyi hedefliyor. "Kafanı değiştir, dünya değişsin!" sloganıyla, Balat Atatürk Ormanı'nda, 10-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde farklı müzik türlerinin temsilcisi olan müzisyenler hayranlarıyla buluşacak. 

Festival kapsamında Cihan Mürtezaoğlu, In Hoodies, Gaye Su Akyol, Adamlar, Bubituzak, Flört, Gevende, Duman, Sattas, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Büyük Ev Ablukadai Akın Sevgör, Jakuzi, Korhan Futacı ve Kara Orkestra, İlhan Erşahin, Kaan Düzarat, Hey! Douglas gibi yerli müzisyen ve gruplar sahne alacağı gibi Erik Truffaz, Txarango, Men With a Plan, La Caravane Passe, Dubioza Kolektiv ft. Dzambo Agusev, Maximo Park gibi dünya çapında ses getirmiş ünlü isimler de Türk dinleyicileri için çalacaklar. 

260 dönümlük ormanlık alanda; konserlerin yanı sıra atölyeler gerçekleştirilecek ve oyun alanlarında eğlenceli dakikalar yaşanacak. Katılımcılar, tasarım stantlarndan ve yeme-içme duraklarından alışveriş yaparak ihtiyaçlarını temin edebilecekler.3 farklı sahnenin kurulacağı ve aralıksız müziğin olacağı festival alanında 15 bin kişinin de kamp yapması planlanıyor.

Etiketler