Amsterdam Gece Hayatı

Güneş battığında, Amsterdam bambaşka bir atmosfere bürünür. Arnavut kaldırımı sokakları sessizdir ve köprüler zarif bir şekilde aydınlatılır. Ay su üzerinde hafifçe parlar. Ancak içerlerde, parti yeni başlamıştır. Komedi kulüplerinden enerji dolu DJ'leriyle şık barlara kadar uzanan çeşitlilikte eğlence ortamı sağlayan şehir, en çok da bu özelliğiyle bilinir. Nitekim Amsterdam, herkes için küçük bir şeyler içeren farklı bir gece hayatı sunuyor.

Amsterdam Gece Hayatı

Özellikle dikkat çeken unsurlardan biri şehrin sunduğu canlı müzik çeşitliliğidir. Ziyaretçiler, klasik, caz, blues, rock 'n roll, indie ve daha pek çoğu gibi hemen hemen tüm müzik türlerini dinleyebilecekleri bir yer mutlaka bulacaklardır.

En hareketli gece hayatı alanlarından ikisi Leidseplein ve Rembrandtplein’dır. Tramvayların saat 00.30 civarında sona erdiğini, ancak gece otobüslerinin ve taksilerin her zaman mevcut olduğunu unutmayın.

Red Light District, dünyaca ünlüdür ve birçok Amsterdam otelinin kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Sahip olduğu gece hareketliliğiyle şehrin bu bölümü, dünyada sayılı yerlerden biridir. Bölge gece kulüpleri ve barlarla çevrilidir. Sadece gözlem yapmak, insanları seyretmek için bile mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

Sugarfactory; gece hayatı, performans ve sanatı bir araya getiren bir gece tiyatrosu olarak şehirdeki en popüler adreslerden biri. Düzenli olarak sergilerin de düzenlendiği mekâna bir gecenizi mutlaka ayırmalısınız.

Teasers Bar, Damrak'ta bulunuyor. Bu anlamda en turistik adreslerden biri. Benzer yerlere göre daha pahalı olmasının bir sebebi de bu. Ancak buna rağmen şehrin en eğlenceli yerlerinden biri.

Bananabar, dünyaca ünlü bir mekân. Amsterdam'daki en tuhaf bar olarak tanımlanmaktadır. Barda özel şovlar mevcuttur; ancak hiçbir kameraya izin verilmediğini unutmayın.

Amsterdam'da gecenin ilerleyen saatlerinde açılan tiyatrolar erotik şovlar konusunda oldukça iddialı. Casa Rosso da bu anlamda en ünlü yerlerden biri. Gösteriler, yaklaşık bir saat sürer ve giriş ücretine içeride bir içecek dahildir.