Google+

Arama formu

Budapeşte İçi Ulaşım

Budapeşte İçi Ulaşım

Budapeşte şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Cosy Apartment, New York Cafe Apt in Center, Panka-Lak güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Broadway Residence, Erzsebet Boulevard Apartment, Apartment 43. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Mercure Budapest Castle Hill, Limara apartment, Y Generation Downtown gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Casa Nora, Avenue Hostel, Unity Hostel at Udvarom tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Budapeşte aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Budapeşte’nin merkezi ve tarihi yerleri yürüyüş için oldukça uygundur. Şehrin merkezi olan Pest’te ve Castle Hill’de trafik kısıtlanmaktadır. Bununla birlikte Budapeşte’nin çok çeşitli imkanlar sunan ve çok geniş bir ulaşım ağı bulunmaktadır.

Şehrin her yerine yayılmış olan tramvay ve otobüs hattı bulunmaktadır. Hızlı ve ulaşımı oldukça kolaylaştıran metro ağı, bunun dışında banliyölere ulaşımı sağlayan HEV trenleri bulunmaktadır. Şehrin turistik yerlerine ulaşmak için en uygun metro hatları 2-4-6 no’lu olanlardır. Kırmızı renkli açık otobüsler ile de şehrin her yerine ulaşmak mümkündür. Tüm ulaşım araçları akşam 11’e doğru sona ermektedir. Gece yolculuk yapmak için E isimli gece otobüslerini kullanabilirsiniz.

Tuna Nehri’ni ziyaret etmek isteyenler için Tuna Nehri feribot seferleri düzenlenen Budapeşte’de, bu gezi ile Tuna Nehri’den şehrin güzel manzarasını izlemek de mümkün hale gelmektedir.

Biletler metro hattından alınabileceği gibi gazete bayileri ve sokak stantlarından da alınabilmektedir.


Budapeşte Turları