Google+

Arama formu

ŞARAP BAĞLARININ BULUNDUĞU KIYI: VINA DEL MAR

Valparasio’ya 10 kmilometre mesafede yer alan bir başka şehir. Zengin halkın sayfiye bölgesi. Pek çok otel ve gökdelenin bulunduğu bu sayfiye bölgesine gelirken yolda Moai Heykeli görüyoruz. Paskalya adaları Şili’ye bağlı, oradan getirilmiş olan bu Moai Heykeli. Şehrin farlı yerlerinde de bu heykellerin replikalarına rastlıyoruz.

Vina del Mar, şarap bağlarının bulunduğu kıyı anlamına geliyor. Vina del Mar merkezinde pek çok ülkede gördüğünüz gibi çiçekten yapılmış büyük bir saat var ve tabii ki fotoğraflanıyor.

Viña del Mar

Daha sonra pelikanların mesken tuttuğu koya geliyoruz ve onları fotoğraflamaya çalışıyoruz. Hotel del Mar buranın en iyi otel ve gazinolarından biri.

Viña del Mar-1

Viña del Mar-2

Gemi şeklinde yapılmış olan Cap Ducal ise pelikanların en sevdiği mekânlardan biri üzerindeki pelikanları fotoğraflamaya çalışıyoruz.

Viña del Mar şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Apartamento Adasme, Cabaña en Condominio con piscina (5 personas), Departamento Amoblado Reñaca, Condominio Lo Curro. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Lili Reñaca, Apartamento Europlaya gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Departamento Viña Dravec, Departamento con Vista a Piscina en Reñaca, Vista al mar Viña tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Viña del Mar aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Sahil kayalık, deniz kenarı güneşlenenlerle dolu. Burada hava 2 gün iyi ise 3 gün kötü oluyormuş, bizim şansımıza hava güneşliydi. Güneşi gören sahile koşmuştu. 

Viña del Mar-3

Etiketler


Yazar Hakkında

NURHAN YILMAZ

1951 İstanbul doğumluyum. Yıl içinde dönüşümlü olarak Sinop, Bodrum ve İstanbul’da yaşamaktayım. Küçük yaşlarda babamın mesleği gereği, Türkiye’nin pek çok farklı şehirlerinde yaşadım. Her şehrin kendine has olan dokusu beni her zaman etkilemiştir. Eşimle birlikte kızlarımız daha çok küçükken Türkiye’nin neredeyse tamamını gezme fırsatımız...