Google+

SENANQUE MANASTIRI LAVANTA TARLALARI

103126 Tem 2016Gezi Notu
Begum BenchimolBegum BenchimolGezgin26 Tem 201610290 Yorum

Sénanque Manastırı, Fransa'nın Provence bölgesinde, Gordes köyüne 4 kilometre uzaklıkta doğanın orta yerine kurulmuş bir manastır. İnsanı kendine hayran bırakan mimarisi ve lavanta tarlalarıyla meşhur bu manastır, 1148 yılında Sistersiyen kesişleri tarafından kurulmuş. Bugün hala manastırda yaşayan kesişler, manastırın bahçesinde lavanta yetiştirip arıcılıkla uğraşıyorlar. Bir ikon haline gelmiş manastır binasının yakınına gidemeseniz de, manastırın izin verilen alanlarını rehber eşliğindeki ücretli turlar dahilinde görebilirsiniz. Her tur yaklaşık bir saat sürüyor ve rehberler manastarın tarihçesini ayrıntıları ile anlatıyorlar.

Gordes

Manastırın önündeki lavanta tarlalarına giremeseniz de manastır duvarlarının dışında büyüklü küçüklü çok sayıda lavanta tarlası var. Lavanta tarlalarınının içine girip resim çektirebilirsiniz fakat çiçekleri koparmak kesinlike yasak. Eğer lavanta tarlaları arasında dolaşmayı tercih ederseniz, arılara dikkat edin. Yakın çevrede arıcılıkla uğraşıldığı ve tam da çiçek tarlalarının arasında olduğunuz için etrafta bir sürü uçuşan, lavantalara konan arılar göreceksiniz.

Haziran ve temmuz ayları lavantaların coştuğu ve dolayısıyla turistlerin lavanta tarlalarına akın ettiği aylar.

Gordes-1

Gordes şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Nîmes Tiyatrosu: Skip-the-Line Giriş ve Ses Yayını (10 €), Marsilya: Etkileşimli Araç ile 2.5 Saat Seyir Gezisi (65 €), Cassis'in Yarım Gün Turu ve Calanques'taki Mini Gezinti (65 €), Camargue Tam Gün Deneyimi (110 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar